GL: Hradec s Příbramí remizoval 0:0, Liberec znovu zvítězil

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v klíčovém utkání Gambrinus ligy s Příbramí 0:0. Po bezbrankovém duelu proto zůstávají na předposledním místě tabulky s tříbodovou ztrátou právě na Středočechy, kteří mají pro závěrečná dvě kola lepší pozici. Ve druhém úterním utkání porazil Liberec 3:1 Teplice. Severočeši tak pokračují ve skvělých jarních výkonech.

Příbramský Tomáš Wágner (vlevo) bojuje o míč s Tomášem Hájkem z Hradce Králové

Příbramský Tomáš Wágner (vlevo) bojuje o míč s Tomášem Hájkem z Hradce Králové | Zdroj: ČTK

První půle záchranářského duelu mezi Hradcem a Příbramí přinesla jedinou gólovou šanci, když se ve 39. minutě dostal do zakončení zkušený Marek Kulič. Z velice dobré pozice však nastřelil pouze příbramského gólmana Hrušku.

V úvodu druhého poločasu nastal rozruch v pokutovém území domácích, sudí Nenadál ale na atak na příbramského Krbečka nereagoval. Hradečtí, vědomi si závažnosti situace v ligové tabulce, nutně potřebovali Příbram porazit, a tak se začali s přibývajícím časem více tlačit do ofenzivy.

Jejich útočné snažení přineslo závěrečný tlak, ze kterého vznikly šance Haliloviče a Hochmeistera. Jejich gólové pokusy ale zlikvidoval výborný Hruška, jenž se zásadní měrou zasloužil o fakt, že se rozdíl mezi 14. a 15. týmem tabulky nezměnil ani po vzájemném souboji.

Liberec poosmé zvítězil

V utkání, ve kterém do Liberce zavítali hráči Teplic, byl Slovan v prvních minutách mírně aktivnějším týmem, avšak průniky Štajnera či Šurala ohrožením branky neskončily. S postupujícím časem se čím dál tím více dostávali do hry také hosté. Ti zahrozili především šancemi Vachouška a Podaného.

Do vedení se ale dostali Liberečtí, když si ve 27. minutě na rohový kop Rybalky skvěle naskočil Renáto Kelič. Proti jeho hlavičce byl Grigar bez šance. Trefa chorvatského stopera výrazně oživila následné dění na hřišti. Hosté otevřeli hru, což mohli potrestat domácí Rybalka s Rabušicem. Ani jeden však druhou branku utkání nepřidal.

Také v dalším průběhu hry byli Liberečtí nebezpečnějším mužstvem, Tepličtí však dokázali hrozit rychlými protiútoky. Žádný z nich ale vyrovnáním skóre neskončil, a tak to byli znovu domácí, kteří se gólově prosadili. Po akci Rabušice se ke střele dostal Šural, jehož pokus vyrazil Grigar pouze na kopačky Pavelky, jenž z velké dálky trefil odkrytou teplickou bránu.

Hosté proto ještě více otevřeli svou hru, což se jim tentokrát vyplatilo, když v 73. minutě střelou z úhlu snížil aktivní Podaný. Dvoubrankové vedení však vrátil Liberci o sedm minut později Michael Rabušic, kterému vysunutá hostující obrana dovolila dostat se do samostatného úniku.

Třiadvacetiletý útočník tak stvrdil další libereckou výhru. Série Slovanu nyní čítá osm vítězství v řadě, tříbodovým ziskem si navíc severočeský klub upevnil třetí místo v tabulce.

28. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Mencl. ŽK: Krbeček, Pilík (oba Příbram). Diváci: 2836.

Hradec: Lindr - Holeš (78. Uškovič), Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Šisler, Schwarz (74. Klapka) - Štěpán (62. Malinský), Harba, Halilovič - Kulič. Trenér: Prokopec.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský (78. Dejmek), Mišůn, Pleško - Pilík (89. Mašán), Tarczal, Abraham, Koukal (62. Mareš) - Krbeček, Wágner. Trenér: Straka.

Slovan Liberec - FK Teplice 3:1 (1:0)

Branky: 28. Kelič, 66. Pavelka, 80. Rabušic - 73. Podaný. Rozhodčí: Ardeleánu - Filípek, Vysloužil. ŽK: Litsingi, Mahmutovič (oba Teplice). Diváci: 4514.

Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Rybalka (87. Karišik), Pavelka, Delarge - Štajner (59. Hušek) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Rosa - Litsingi, Matula, Čajič (41. Vůch), Podaný - Vachoušek - Mahmutovič (81. Kerič). Trenér: Ščasný.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít