GL: Jablonec podlehl Liberci. Sparta jasně přehrála Brno

Fotbalisté Jablonce nepotvrdili v severočeském derby s Libercem roli favorita a prohráli ve 22. kole Gambrinus ligy na hřišti soupeře 2:4. Vedoucí Sparta naopak ukázala svoji jarní formu a rozstřílela Brno 3:0, osm kol před koncem sezony tak mají Letenští nad druhými Teplicemi, které jen remizovaly 1:1 s Bohemians 1905, na prvním místě náskok dva body.

Hráči Sparty se radují z prvního gólu, který vstřelili brněnskému brankáři Tomáši Burešovi | Zdroj: ČTK

FC Slovan Liberec - FK Baumit Jablonec 4:2 (3:2)

Liberec otevřel na svém hřišti účet utkání už v 7. minutě, kdy se po Papouškově centru hlavou prosadil Jan nezmar. O osm minut později však bylo vyrovnáno, trefil se jablonecký ostrostřelec David Lafata. Ve 22. minutě šli domácí znovu do vedení, přesně k tyči mířil Bořek Dočkal.

00:00 / 00:00

Fotbal-kolečko.mp3

V 37. minutě už to bylo o dvě branky, Nezmar našel pěknou přihrávkou volného Keriče, ten si zasekl míč a povedeným obloučkem poslal míč za Frydrycha. O minutu později však vrátil hosty do hry pohotovou dorážkou znovu Lafata. Po příchodu ze šaten se Jablonec snažil o vyrovnání, z branky se však znovu radoval Liberec. Ke smůle hostů ale uzavřel skóre duelu vlastním gólem Zábojník.

Branky: 7. Nezmar, 22. Dočkal, 37. Kerič, 47. Zábojník vlastní - 15. a 38. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Gallo. ŽK: Kerič, Liška - Lafata, Pekhart, Jablonský. Diváci: 5967.

AC Sparta Praha - 1. FC Brno 3:0 (1:0)

Sparta se mohla na Letné dostat do vedení už ve 41. minutě, po faulu na Libora Sionka kopal Žofčák pokutový kop, gólman Brna Bureš si však s jeho pokusem poradil. Domácí si ale přeci jen ještě do poločasu vypracovali jednogólový náskok, v nepřehledné situaci se gólově prosadil Kucka.

Letenští navýšili své vedení hned na začátku druhé půle, kdy se přesně do šibenice trefil Václav Kadlec. Domácí potvrdili dobrou jarní formu v minutě 51., po Bonyho břevně dorážel z hranice šestnáctky aktivní Kucka. Do konce utkání už branka nepadla, a Sparta tak na čele tabulky zvětšila svůj náskok, Teplice na hříšti Bohemians 1905 totiž nevyhrály.

Branky: 43. a 51.Kucka, 47. Kadlec. Rozhodčí: R. Hrubeš - Wilczek, Tacina. ŽK: Bureš, Jílek (oba Brno). Diváci: 10.655.

Bohemians 1905 - FK Teplice 1:1 (0:1)

Hosté z Teplic se dostali do vedení ve 36. minutě, po ojedinělém útoku Severočeši vytvořili velký zmatek ve vápně Bohemians 1905 a odražený míč pak napálil přesně pod břevno Sňozíkovy brány Tomáš Vondrášek. Klokani se ale nevzdali a po příchodu ze šaten předváděli aktivnější a bojovnější fotbal. Jejich snaha se vyplatila v 73. minutě, domácí Jiří Kaufman centroval do pokutového území a Antonín Rosa ve skluzu nešťastně poslal míč za záda vlastního gólmana.

Branka: 73. vlastní Rosa - 36. Vondrášek. Rozhodčí: Kocourek - Čecháček, Handlíř. ŽK: Lukáš, Kaufman, Róth, Nikl - Ljevakovič, Vidlička. Diváci: 6903.

1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Domácí Slovácko zvládlo utkání s Českými Budějovicemi a do tabulky si připsalo zasloužené tři body za vítězství 1:0. O osudu zápasu rozhodla 62. minuta, Perůtka prošel středem hřiště k šestnáctce hostů a z dálky napřáhl, jeho střelu však jeden z obránců zablokoval, míč se od překvapeného Švancary odrazil k Ondřejkovi, který se do něj bez přípravy opřel a trefil se přesně k tyči.

Branka: 62. Ondřejka. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Hojsík. ŽK: Valenta - Krob. Diváci: 4928.

SK Kladno - Sigma Olomouc 2:3 (0:0)

V utkání domácího Kladna se vše podstatné událo až ve druhém poločase. Ve 49. minutě nejdříve Středočeši vstřelili první branku Procházkou, Olomouc však minutu na to srovnala skóre, trefil se Pavel Šultes. V 54. pak dokonce šli Hanáci do vedení, Jan Schulmeister v tváří tvář brankáři nezaváhal. Uběhlo ale jen šest minut a skóre duelu se opět měnilo, za domácí vyrovnával křižnou střelou Antonín Holub. Tři body z vyrovnaného souboj nakonec přeci jen zamířily do Olomouce, na závěrečných 3:2 upravil po Bajerově centru Daniel Silva Rosii.

Branky: 49. Procházka, 60. Holub - 50. Šultes, 54. Schulmeister, 73. Rossi. Rozhodčí: Jílek - Vysloužil, Lakomý. ŽK: Holub, Beneš, Bartoš - Kaščák, Blaha, Nuc. Diváci: 2054

1. FK Příbram - Bohemians Praha 3:2 (1:0)

Fotbalisté Příbrami vedli po brankách Huni, Pleška a Šmejkala pohodlně 3:0, nakonec se však museli o výsledek obávat. Hostující hráči Bohemians Praha totiž dokázali vstřelit dvě branky a zápas zdramatizovat. Nakonec ale tři body přeci jen zůstaly v Příbrami.

Branky: 6. Huňa, 49. Pleško, 57. Šmejkal - 71. Jeslínek, 86. Ibe. Rozhodčí: Královec - Jiřík, Teuber. ŽK: Hušbauer - Drobný, Flachbart, Macháček. Diváci: 2112.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít