GL: Jablonec rozstřílel Hradec, Slavia porazila Teplice, Ustí zdolalo Slovácko

Čtyřmi duely dvacátého kola pokračuje fotbalová Gambrinus liga. Úlohu favorita potvrdil Jablonec, který deklasoval na domácím trávníku Hradec Králové 7:0. Naději na záchranu vykřesalo Ústí nad Labem, které porazilo Slovácko, České Budějovice se rozešli smírně s Bohemians 1905. V Edenu se radovala pražská Slavia, která čtyřmi góly vyprovodila Teplice.

Baumit Jablonec v utkání 18. kola první fotbalové ligy porazil sousední Slovan Liberec hladce 3:0. Hattrick slavil útočník vítězů David Lafata. | Zdroj: ČTK

FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 7:0 (5:0)

O výsledku bylo rozhodnuto během úvodní půlhodiny, ve které domácí fotbalisté hned čtyřikrát rozvlnili síť za zády brankáře Zicha. Třemi góly se blýskl útočník Lafata, jenž si připsal už druhý jarní hattrick. Toho prvního se dočkal v úvodním jarním kole proti Liberci. Jablonec je tak na jaře stoprocentní a vyhoupl se na třetí příčku tabulky. Naopak Hradec Králové se definitivně zařadil mezi týmy ohrožené sestupem.

00:00 / 00:00

Nedělní zápasy 20. kola Gambrinus ligy očima reportérů Radiožurnálu

Branky: 22., 33. a 52. Lafata, 13. a 24. Jarolím, 31. Piták, 84. Třešňák. Rozhodčí: Adam - Vysloužil, Nádvorník. ŽK: Klapka, Poděbradský (oba Hradec). Diváci: 4820.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Loučka - Vošahlík (59. Haurdič), Jarolím (75. Třešňák), Piták (81. Hejda), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Hradec Králové: Zich - Fischer, Pávek, Němeček, Janoušek (46. Pilař) - Mišinský, Hochmeister (38. Rezek), Klapka, Poděbradský - Dvořák, Černý (79. Štěpán). Trenér: Kotal.

FK Ústí nad Labem - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)

Ústí vykročilo za záchranářskou nadějí skvělou úvodní čtvrthodinou, ve které se střelecky prosadili Valenta a Martykán. V dalším průběhu utkání byl hlavní hrdinou brankář Vorel, který si po vyloučení spoluhráče Dvořáka v domácí brance prakticky neodpočinul. Tlak Slovácka, do kterého se v závěrečných minutách zapojoval i brankář Filipiko, byl místy drtivý, ale domácí výhru v důležitém duelu uhájili.

Branky: 9. Valenta, 15. Martykán. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. ŽK: Veverka, Dvořák, Stožický, Vorel, Jindráček - Kubáň, Urbánek. ČK: 54. Dvořák. Diváci: 1368.
Ústí n. L.: Vorel - Stožický, Polák, Valenta, Dvořák - Lamešič (58. Zachariáš), Vrtělka, Martykán, Volek - Jindráček, Veverka (64. Krbeček). Trenér: Habanec.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň (64. Szmek) - Fujerik, Kordula, Volešák, Reinberk (28. Urbánek) - Nestorovski (75. Hlúpik), Švancara. Trenér: Soukup.

Dynamo České Budějovice - Bohemians 1905 1:1 (0:0)

Hosté si v prvním poločase vytvořili tlak, ale šance byli především na kopačkách domácích fotbalistů. Gólu se však diváci v prvních pětačtyřiceti minutách nedočkali. Skóre otevřel v úvodu druhého poločasu hostující Škoda, ale po hodině hry určil konečnou remízu českobudějovický Vulin. Bohemians nakonec dohrávali v deseti po vyloučení Barteka, přesto byli k vítězství blíže. Nakonec si ale odvezli pouze jeden bod.

Branky: 62. Vulin - 48. Škoda. Rozhodčí: Bílek - T. Kovařík, Marek. ŽK: Ondrášek, Horejš, Žižka, Otepka - Nikl, Kraus, Bartek, Nešpor, Sedláček, Lukáš. ČK: 75. Bartek. Diváci: 3069.
České Budějovice: Kučera - Nitrianský, Lengyel, Horejš, Žižka - Hudson, Černák, Otepka (65. Benát), Vulin - Ondráček, Pecka (52. Stráský). Trenér: Šilhavý.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl (60. Sedláček), Kraus (80. Rychlík), Držík, Moravec - Hartig (65. Nešpor), Škoda. Trenér: Hoftych.

Slavia Praha - FK Teplice 4:1 (2:0)

Slavia otevřela skóre po půlhodině hry, když oblouček Kisela prodloužil Koreš k Pospěchovi, který ve druhém startu v červenobílém dresu vstřelil druhý gól. Hned za dvě minuty zvýšil na rozdíl dvou gólů Jarolím a vzápětí nastřelil domácí Hora břevno. Hosté dokázali ve druhém poločase utkání zdramatizovat gólem Mahmutoviče, ale Slavia si tři body vzít nenechala a po dalším gólu Jarolíma a trefě Milutinoviče se mohla radovat z jednoznačného a vysokého vítězství.

Branky: 34. a 66. Jarolím, 32. Pospěch, 89. Milutinovič - 61. Mahmutovič. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Košec. ŽK: Janda - Čajič. Diváci: 6898.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora, Janda (69. Černý), Jarolím, Koreš (81. Milutinovič) - Kisel - Pospěch (67. Vlček). Trenér: Petrouš.
Teplice: Slavík - Matula, Hošek, Smejkal, Rosa (68. Jungr) - Verbíř (54. Vondrášek), Lácha (57. Kalivoda), Čajič, Vachoušek, Mareš - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Tomáš Kohout, Jaroslav Plašil, Pavel Kroneisl, Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít