GL: Jablonec vyhrál v Olomouci, Liberec a Teplice drží kontakt s čelem ligy

Fotbalisté Liberce porazili v 6. kole první ligy Bohemians Praha 1905 1:0 a na třetím místě tabulky ztrácí bod na Plzeň a Spartu. V dalších zápasech vyhrál Jablonec 1:0 v Olomouci a Teplice drží v nové sezoně neporazitelnost, když otočili zápas s Jihlavou a vyhráli 4:2.

Michael Rabušic (vlevo) z Liberce v souboji s Jakubem Radou z Bohemians

Michael Rabušic (vlevo) z Liberce v souboji s Jakubem Radou z Bohemians | Zdroj: ČTK

Liberec neprohrál doma s "klokany" ani jedno z předešlých ligových utkání a statistika se neměnila ani tentokrát. Slovan přitom šetřil některé opory před čtvrteční odvetou Evropské ligy s Udine, v níž bude hájit náskok 3:1.

Liberec měl od začátku převahu a v 28. minutě zachránil Pražany před nabíhajícím Kolárem výborným zákrokem Berkovec. Když se zdálo, že Bohemians vyrovnávají hru, přišel rozhodující moment zápasu. Hosté při útočném rohovém kopu zcela propadli, Slovan postupoval do rychlého brejku, který zakončil po Kolárově přihrávce do prázdné branky Šural.

Teplické fanoušky dostala výhra 7:0 na Slavii do euforie a na zápas s Jihlavou jich přišlo osm tisíc. Oslavné pokřiky a děkování za předchozí výsledek jim ale vydržely jen chvíli, protože Jihlavští šli už v desáté minutě do vedení trefou Kosaka.

Domácí ovšem vzápětí odpověděli z velmi přímočaré akce. Táborský v plném sprintu poslal kolmici na Mahmutoviče, který si ve vápně ještě obhodil obránce a zavěsil k tyči. Za dalších šest minut po podobné akci zase utekl Mahmutovič a podruhé prostřelil Blažka, navíc se šestým gólem vyhoupl do čela tabulky kanonýrů.

Po půlhodině inkasovali hosté potřetí. Krobův přímý kop odhlavičkoval Kosak jen k teplickému Jablonskému, jenž z kroku napálil míč do horního růžku. V 78. minutě navíc Nivaldo našel přesným centrem Litsingiho a ten zvýšil na 4:1. Jihlava už jen korigovala gólem Teplého.

Jablonečtí nechali před odvetou Evropské ligy odpočívat gólmana Špita s útočníkem Hubníkem, přesto hosté po rozpačitém úvodu začali získávat více ze hry. Ve 22. minutě utekl obraně Sigmy Kopic, trefil však jen boční síť. O chvíli později zase Piták zblízka jen těsně minul pravou tyč.

Teplický Aidin Mahmutovič (vlevo) v souboji s Adamem Jánošem z Jihlavy | Foto: ČTK

Druhý poločas začal obrovskou šancí Jablonce. Piták vysunul Vaňka, jenž šel sám na Zlámala, jenže minul branku. V další velké šanci Třešňák našel Vaňka, jehož gólovou ránu tečoval na roh Javůrek. Až devět minut před koncem rozhodl po Novákově přiťuknutí Kysela hlavou do prázdné branky.

Fotbalová Gambrinus liga - 6. kolo:

FK Teplice - Vysočina Jihlava 4:2 (3:1)
Branky: 14. a 20. Mahmutovič, 31. Jablonský, 78. Litsingi - 10. Kosak, 85. Teplý.
Rozhodčí: Orel - T. Kovařík, Hock.
ŽK: Matula - Jungr.
Diváci: 8011.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Táborský, Vachoušek, Nivaldo (87. Krátký) - Mahmutovič (88. Čajič), Salami (56. Jindráček). Trenér: Ščasný.
Jihlava: Blažek - Jánoš, Tlustý, Šourek, Vaculík - Kliment, Jungr, Karlík (89. Marcin), Koloušek (79. Teplý), Kosak (46. Přeučil) - Harba. Trenér: Komňacký.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka: 41. Šural.
Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček.