GL: Jihlava remizovala s Ostravou 0:0, Dukla s Bohemians 1905 také smírně

Fotbalisté Jihlavy ve 14. kole Gambrinus ligy remizovali v nepříliš pohledném utkání s Baníkem Ostrava 0:0. Nejvýraznějším momentem utkání byla červená karta hostujícího Milosavljeva, Vysočina však dlouhé početní převahy využít nedokázala. Ani jedno z mužstev figurujících v sestupovém pásmu tak své ligové postavení nijak zásadně nevylepšilo. Remízou 1:1 skončil zápas mezi Duklou a Bohemians 1905.

Jihlavský Petr Tlustý (vlevo) a Antonín Fantiš z Ostravy během utkání 14. kola fotbalové Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Utkání herně ovlivnilo umístění obou mužstev v tabulce. Týmy věděly o důležitosti vzájemného klání, a tak zápas rozhodně nenabídl mnoho ofenzivní podívané. V první půli drželi míč častěji na kopačkách Jihlavští, kromě šance Masopusta ve spolupráci s Harbou ale diváci mnoho vzruchu neregistrovali.

Ani ve druhém poločase se fotbalově mnoho nezměnilo. I nadále byli aktivnější domácí, jejich útočné snažení však bylo absolutně bez efektu. Šancí na prolomení ostravské obrany bylo pro Jihlavu vyloučení hostujícího záložníka Milosavljeva, který v 66. minutě inkasoval druhou žlutou kartu. Oslabit svůj tým se mu přitom “povedlo“ jako střídajícímu hráči už po půlhodině pobytu na hřišti.

Ani v přesile se ale domácím nedařilo překonat zodpovědně bránící defenzivu Baníku. Svěřenci kouče Komňackého do závěrečného hvizdu nedokázali gólově ohrozit branku gólmana Pavlenky, a tak se oba celky po neatraktivním průběhu utkání rozešly bezbrankovou remízou. Jihlava se po pátečním duelu posunula na 12. příčku tabulky, Ostrava je devátá.

Dukla remizovala s Bohemians

Také utkání mezi Duklou a Bohemians 1905 skončilo dělbou bodů. Domácí v úvodu hrozili především z pravé strany, pokus z dálky střílejícího Kaloudy ale v 15. minutě brankáře Berkovce nepřekvapil. Bohemians o sobě dali poprvé vědět o sedm minut později, ani střela Nerada po rohovém kopu však skóre neotevřela.

Na góly se na Julisce čekalo až do druhého poločasu. Jako první se prosadila Dukla, kterou poslal v 70. minutě po přihrávce Romery do vedení Pospěch. Radost domácích příznivců však nevydržela příliš dlouho. S rychlou odpovědí přišli hráči Bohemians o šest minut později, kdy vyrovnal na konečných 1:1. Bartek.

14. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Lerch - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Harba - Milosavljev. ČK: 65. Milosavljev. Diváci: 3049.

Jihlava: Blažek - Mikula (84. Jánoš), Tlustý, Krejčí, T. Marek - Masopust, Karlík, Jungr, Koloušek, Teplý (55. Přeučil) - Harba. Trenér: Komňacký.
Ostrava: Pavlenka - Zawada (46. Vomáčka), Frydrych, Baránek, Vengřinek - Engelmann (80. Foltýn), Hable, Fantiš, Droppa, Holzer (31. Milosavljev) - Kraut. Trenér: Svědík.

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Branky: 70. Pospěch - 75. Bartek. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Ratajová. ŽK: Pospěch, Romera, Malý - Šmíd, Berkovec. Diváci: 4823.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Malý, Gedeon, Marek Hanousek (86. Marek) - Kalouda (64. Pázler), Pospěch, Mareš. Trenér: Kozel.
Bohemians: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Kolář (29. Růžička) - Jindřišek - Moravec, Nerad (74. Bartek), Rada, Hora - M. Štochl (89. Krch). Trenér: Weber.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít