GL: Mladá Boleslav porazila Brno a pražská Dukla remizovala s Jihlavou

Fotbalisté Mladé Boleslavi vybojovali v domácím prostředí tři body proti brněnské Zbrojovce. Gólem Štohanzla vyhráli domácí 1:0. Na Julisce přivítala ve druhé páteční předehrávce 12. kola Dukla Praha Jihlavu a týmy si rozdělily body za remízu 2:2. Pro oba celky je to už sedmá remíza v sezóně.

Boj o míč mezi fotbalisty pražské Dukly a Jihlavy

Boj o míč mezi fotbalisty pražské Dukly a Jihlavy | Zdroj: ČTK

Diváci viděli na Julisce ve velmi chladném podvečeru ofenzivní zápas. Domácí poslal do vedení Berger, ale Jihlava díky dvěma standardním situacím otočila skóre zápasu na 2:1. Dukla byla většinu zápasu lepší, nastřelila tyč a v 66. minutě i vyrovnala, když Pospěch nadvakrát proměnil penaltu.

Domácí sice dostali v závěrečném tlaku míč do jihlavské branky, ale kvůli spornému faulu to na výsledku 2:2 nic nezměnilo.

V utkání Mladá Boleslav-Brno byli domácí v první půli lepším týmem a vytvářeli si i šance. Proměnit ale dokázali jen jedinou. Ve 14. minutě dorazil z brankové čáry gólovou hlavičku Magery Štohanzl. Po přestávce se obraz hry vyrovnal a Brno se snažilo tlačit dopředu, ale žádnou velkou gólovou šanci si už nevytvořilo a prohrálo 0:1.