GL: Mladá Boleslav rozstřílela 'Střížkov'. Sparta nedala branku

Fotbalisté Sparty uhráli v rámci 25. kola Gambrinus ligy v Českých Budějovicích jen bezbrankovou remízu, stejně si vedla i Slavia s Kladnem. Naopak šest gólů viděli diváci na Strahově, kde Mladá Boleslav porazila Bohemians Praha 4:2.

Brankář Matúš Kozáčik ze Sparty zasahuje proti akci hráčů Českých Budějovic

Brankář Matúš Kozáčik ze Sparty zasahuje proti akci hráčů Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Bohemians Praha - FK Mladá Boleslav 2:4 (0:2)

Domácí fotbalisté Bohemians Praha už definitivně přišli o naději na záchranu v nejvyšší soutěži a podle toho také utkání s Mladou Boleslaví vypadalo.

Hosté se totiž dostali do vedení už v šesté minutě, kdy Hrdlička zatáhl míč po levé straně, přesným centrem našel Marka Kuliče a ten s přehledem otevřel skóre.

00:00 / 00:00

Fotbal 25. k neděle kolečko.mp3

V 32. minutě už to bylo o dvě branky, Chramosta byl faulován Beláněm v pokutovém území a penaltu pak bez problému proměnil Ludovic Sylvestre. Po příchodu ze šaten šli hosté zásluhou Jana Chramosty dokonce už do třígólového vedení.

Bohemians Praha korigovali skóre v minutě 52., Hrdlička fauloval v šestnáctce Kincla a ten také následnou penaltu sám proměnil. V 74. minutě se však opět radovala Boleslav, Táborský dostal na levé straně prostor, přesným centrem našel Sylvestreho, který hlavou přidal svůj druhý zásah v zápase.

Střelecké hody na Strahově přinesly ještě jednu branku, čtyři minuty před koncem uzavřel na konečných 2:4 domácí Stanley Ibe.

Branky: 50. Kincl z pen., 83. Ibe - 31. z pen. a 73. Sylvestre, 6. Kulič, 48. Chramosta. Rozhodčí: Hájek - Ubias, Teuber. ŽK: Belaň, Lencevič, Grznár, Jeslínek, Fenyk, Očovan - Hrdlička, Opiela. Diváci: 350.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:0

Sparta se na hřišti v Českých Budějovicích představila s Matúšem Kozáčikem v bráně, který nahradil s kolenem laborujícího Jaromíra Blažka. Zkušený gólman už v této sezoně totiž kvůli natrženému zadnímu křížovému vazu dohrál.

Kozáčik stejně jako jeho kolega Pavel Kučera však své kvality příliš předvádět nemuseli. Oba týmy se totiž po podprůměrném výkonu rozešly bez branek.

Rozhodčí: Paták - Večeřa, Moudrý. ŽK: Ondrášek, Kučera, Stráský - Lačný, Kucka. Diváci: 5564.

Slavia Praha - SK Kladno 0:0

Slavia byla před téměř devíti tisícovkami diváku v Edenu lepším týmem, téměř po celé utkání měla tlak, branku však vstřelit nedokázala. Domácí nevyužli ani více než půlhodinovou početní převahu poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen kladenský Procházka.

Pokračuje tak ligová mizérie obhájce titulu, který už evidentně soustředí všechny síly na pohárovou soutěž, ze které se ještě může probít do 'fotbalové' Evropy.

Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Santarius. ČK: 58. Procházka (Kladno). ŽK: Trapp, Kopic - Procházka, Šilhan. Diváci: 8633.

FK Teplice - 1. FK Příbram 1:0

Teplice si před svými diváky vytvořily velký tlak, který přinesl ovoce v 31. minutě. Aidin Mahmutovič proklouzl mezi dvěma bránícími beky Příbrami a střelou ke vzdálenější tyči poslal domácí tým do vedení. Hosté mohli vyrovnat v samém závěru zápasu, protože však Slavík v bráně Severočechů neinkasoval, radovaly se Teplice z vítězství nad Příbramí 1:0.

Branka: 31. Mahmutovič. Rozhodčí: Bílek - Handlíř, Kubáň. ŽK: Zoubele, Kalivoda, Verbíř - Rodriguez, T. Pilík, Šmejkal. Diváci: 3301.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít