GL: Mladá Boleslav vydřela remízu s Duklou, Sparta roznesla Příbram

Fotbalisté pražské Dukly prodloužili čekání na výhru na čtyři zápasy. Přitom v předehrávce 6. kola první ligy s Mladou Boleslaví byli ke třem bodům hodně blízko, připravil je o ně až gólem v závěru Nešpor. Naopak Sparta pokračuje ligou bez porážky, tentokrát zdolala Příbram 4:0, dvěma góly se blýskl Roman Bednář.

Jiří Štajner se raduje. Mladá Boleslav porazila Liberec 4:0

Jiří Štajner se raduje. Mladá Boleslav porazila Liberec 4:0 | Zdroj: ČTK

V každém z předchozích čtyř vzájemných ligových duelů padly minimálně tři branky, dnešní utkání však divákům na Julisce příliš atraktivní fotbal nenabídlo. Po čtvrthodině hry nebyla pro předchozí faul uznána za gól hlavička hostujícího Kysely, Nešpor poté zase po Štajnerově ideální přihrávce netrefil branku.

Dejvický celek do druhého poločasu vstoupil lépe a v 57. minutě se radoval z vedení. Po centru z levé strany Pospěch nastřelil tyč, ale volný Romera dorazil míč do prázdné branky. Po rychlém domácím protiútoku mohl vedení navýšit Néstor, ale s jeho pokusem o přehození si brankář Miller poradil. Mladá Boleslav v závěru hrozila především ze vzduchu, první dva pokusy Nešpora domácí gólman Rada zlikvidoval, ale v předposlední minutě už byl proti tvrdé střele bezmocný.

Příbram přijela na Letnou povzbuzena dvěma výhrami za sebou a už po dvou minutách měli hosté solidní šanci, ale Danoski po zaváhání domácí obrany pálil nad. Vedení se tak po deseti minutách ujala Sparta - Hušbauer napálil z voleje odražený míč a s Mišůnovou tečí propálil gólmana.

Příbramští hráli aktivně i zkraje druhé půle, několik nadějných možností ale nedotáhli. Čtvrt hodiny před koncem tak znovu slavili domácí, když Lafata doklepl hlavou centr Kadeřábka. Vzápětí tribuny bouřily, když se na trávník dostal i střídající Bednář. Publiku se odměnil šest minut před koncem po centru ze strany a v 89. minutě se trefil podruhé.