GL: Olomouc porazila Baník Ostrava a drží třetí místo

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v dohrávce 19. kola Gambrinus ligy Baník Ostrava 2:0. V tabulce se tak vrátili na třetí místo. Na vedoucí Plzeň ztrácí Sigma osm a na druhou Spartu šest bodů. Baník je dvanáctý a na sestupové příčky ma pouze tříbodový náskok.

Ostravský Adam Varadi (vlevo) v souboji s Michalem Vepřekem ze Sigmy

Ostravský Adam Varadi (vlevo) v souboji s Michalem Vepřekem ze Sigmy | Zdroj: ČTK

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Domácí byli od počátku zápasu lepší a vynutili si převahu, do velkých příležitostí se ale nedostávali. Přesto se Sigma v prvním poločase gólu dočkala. I když po hodně sporném okamžiku.

Hostující Bolf fauloval těsně před velkým pokutovým územím Šultese, který ovšem dopadl až dovnitř vápna. Rozhodčí Příhoda přesto odpískal penaltu, z které pohodlně skóroval Janotka.

Baník byl ve druhé části přeci jen aktivnější. Hra se celkově rozhýbala a přicházely i šance na obou stranách, které ale zůstaly dlouho nevyužity. Až v 81. minuty přidal pojistku vítězství domácího týmu Přikryl.

Branky: 32. Janotka z pen., 81. Přikryl. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Štěrba. ŽK: Hořava, Škerle, Ordoš - Bolf, Frejlach, Lukeš, Neves. Diváci: 6708.

Tomáš Minarčík, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít