GL: Plzeň je znovu v čele, Slavia poprvé padla

Fotbalisté Plzně se znovu dostali v tabulce Gambrinus ligy na první místo, v pátém kole zdolali Slovácko jasně 3:0. První prohru v sezóně zaznamenala Slavia, která podlehla Liberci 1:3, Severočeši naopak slaví premiérové vítězství. Bezgólovou remízou 0:0 potom skončil duel Českých Budějovic s Hradcem Králové.

Daniel Kolář z Plzně (vlevo) padá po zákroku Tomáše Košúta ze Slovácka.

Daniel Kolář z Plzně (vlevo) padá po zákroku Tomáše Košúta ze Slovácka. | Zdroj: ČTK

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Západočeši předvedli výkon, po kterém jim pozice vedoucího týmu ligy sluší. Šancí si díky své kombinační schopnosti vytvořili tolik, že si mohli dovolit většinu zahodit. Přesné zakončení se povedlo v 9. minutě Horváthovi z přímého volného kopu, po hodině hry potom těsně po sobě Rezkovi a Kolářovi.

Branky: 9. Horváth, 58. Rezek, 62. Kolář. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Teuber. ŽK: Hlúpik, Kordula, Košút (všichni Slovácko). Diváci: 5421.

Plzeň: Ticháček (67. L. Krbeček) - Rajtoral, Navrátil (37. Ševinský), Bystroň, Limberský - Petržela (82. Žůrek), Kolář, Rada, Horváth, Jiráček - Rezek. Trenér: Vrba.
Slovácko: Filipko - Kuncl, R. Mezlík, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula (80. Urbánek), Volešák, V. Valenta - Szmek (77. Nestorovski), Hlúpik (46. J. Valenta). Trenér: Soukup.

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:3 (1:2)

Liberec dokázal poprvé v sezóně vyhrát. Na Slavii sice po sedmi minutách po Kiselově brance prohrával, ale když dokázal proměnit tři z pěti šancí, odváží si z Edenu tři body. Lví podíl má na triumfu Severočechů Jiří Štajner, který byl nejlepším hráčem na hřišti. Jeden gól sám dal, na dva potom přihrál Andreji Kerićovi.

Branky: 7. Kisel - 27. a 90. Kerič, 37. Štajner. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Fleišman, Kerič, Gecov (všichni Liberec). Diváci: 8998.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Vomáčka (80. Janda), Trapp, Hubáček - J. Černý (46. Zákostelský), L. Jarolím, Ragued, M. Černý - Vlček (71. Hora), Kisel. Trenér: K. Jarolím
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, R. Dejmek, Fleišman (69. Vulin) - Martan (58. Liška), Vácha, Gecov, Štajner, Bosančič (81. Vojta) - Kerič. Trenér: Petřík.

SK České Budějovice - FK Hradec Králové 0:0

Hradec Králové byl v prvním poločase aktivnější a vytvářel si i náznaky šancí. Rezek s Pilařem ale neuspěli. Druhá část utkání už byla vyrovnanější, když domácí přidali především na důrazu. Ani oni se ovšem nedokázali gólově prosadit a tak nepříliš pohledný duel skončil nakonec bezgólovou remízou a dělbou bodů.

Rozhodčí: Adámek - Kordula, Santarius. ŽK: Hudson, Sedláček (oba ČB). Diváci: 3002.

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Koutný - Mezlík (69. Sedláček), Černák, Otepka, Šíma - Pecka (59. Hudson), Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Rezek (90. Karal), Fischer, Janoušek, Poděbradský - Černý, Pilař (88.Dvořák), Kocourek (77. Tomašák). Trenér: Kotal.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít