GL: Plzeň porazila Slovácko a jde do čela, Slavia odvrátila pokutu

Obhájci fotbalového titulu Viktoria Plzeň jsou opět v čele Gambrinus ligy, když si v 6. kole soutěže poradili v Uherském Hradišti s domácím Slováckem 3:1. Ve druhém dnešním utkání Slavia alespoň částečně napravila dojem z ostudné porážky s Teplicemi a v Brně porazila nováčka soutěže Znojmo 1:0.

Stanislav Tecl z Plzně (vlevo) a Jan Trousil ze Slovácka | Zdroj: ČTK

Plzeň se proti Znojmu rozkoukávala téměř celý první poločas, několikrát dokonce její branku ohrožoval především Valenta. Až ve 42. minutě dodal hostům klid Kovařík, jenž doklepl do brány vyraženou střelu Daridy.

Po hodině hry přidal druhou branku Plzně Ďuriš, ale Slovácko to naopak vyburcovalo k větší aktivitě, kterou po sedmi minutách korunoval střelou z voleje Valenta. Domácí fanoušci se však mohli radovat jen dvě minuty, Tecl obhodil brankáře Melichárka a bylo to znovu o dvě branky. O lepší skóre se tak Viktoria dostala v čele tabulky opět před Spartu.

Trenér Slavie Petrouš pozměnil složení obranné čtveřice, kde se nově objevili uzdravený Dobrotka a Čonka. A jeho svěřenci vzali pevně do svých rukou režii zápasu. Územní převahu ale Slavia nedokázala zužitkovat, až ve 25. minutě prošel středem hřiště Petrák, poslal do útoku Koreše, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání.

00:00 / 00:00

Trenér Slavie Michal Petrouš po zápase se Znojmem

Hra Znojma se zlepšila až ve druhém poločase, dokonce si hráči vypracovali možnosti k vyrovnání, ale Hnaníček sám před brankářem Černým mířil hlavou vedle. V závěru pak tým srazilo vyloučení Reljiče, který dostal červenou kartu za oplácení. Slavie výhrou odvrátila hrozbu půlmilionové pokuty, kterou by hráči dostali od vedení klubu v případě neúspěchu.

"Pro hráče to nebylo lehké. Ale v první půli jsme hráli tak, jak zatím žádný zápas, před hráči smekám... Asi budeme muset být před každým zápasem pod tlakem," vtipkoval po zápase trenér Slavie Michal Petrouš. "Asi bude trvat déle, než si u fanoušků napravíme reputaci, ale věřím, že na to navážeme hned v poháru."