GL: Plzeň vyhrála v Brně a na vedoucí Spartu ztrácí dva body

Plzeňští fotbalisté ustáli turbulence, které vyvolal odchod Pavla Vrby k reprezentaci, a zvítězili v Brně 3:1. V předehrávce 15. kola Gambrinus ligy tak Viktorka stáhla náskok vedoucí Sparty na dva body. Tým z Letné má ale sobotní zápas s Mladou Boleslaví k dobru.

Pavel Horváth sice tento souboj se Zavadilem prohrál. Jeho tým ale v Brně vyhrál | Zdroj: ČTK

Brno po příchodu trenéra Kotala bralo tři body ve třech domácích zápasech v řadě a i proti Viktorii začalo ve vítězném trendu. Už ve 4. minutě si totiž do vápna soupeře naběhl Jiří Skalák a tvrdou ránou propálil brankáře Kozáčika.

Plzeň kontrovala v minutě dvacáté, když míč skončil v síti po dorážce Koláře. Bohužel pro úřadujícího mistra ale rozhodčí Franěk pískl ofsajd. Zklamání Západočechů mohlo být ještě vetší, jelikož Kolář podle televizních záběrů mimo hru nestál.

Za hlavu se však po chvíli mohli držet i domácí hráči. Především pak obránce Buchta, jehož hlavičku pod břevno Kozáčik skvěle vyrazil.

Plzeň letos provází sporné penaltové momenty vcelku pravidelně a k nelibosti brněnských fanoušků tomu nebylo jinak ani dnešní večer. Faul Košťála na Tecla jasným moc nebyl, ke kontaktu ovšem došlo.

Fotbalisté Plzně si z Brna kromě 3 bodů odvezli i nepříjemné zážitky

"Penalta to podle mě byla. Běžel jsem za balónem, který se zastavil na malém vápně, a zezadu mi někdo padnul na paty. Kdybych mohl, tak bych nepadal, mohl jsem být sám před bránou, možná i před prázdnou," popisoval inkriminovaný okamžik Stanislav Tecl.

Pavel Horváth pak pokutový kop přesnou střelou k tyči s přehledem proměnil.

Obrat dokončil Tecl

Přestávka s kousavým a na útočné výpady bohatém výkonu Brňanů nic nezměnila, přesto to byli hosté, kdo v 61. minutě slavili gól. Krásnou akci připomínající hlavičkovanou zakončil Tecl.

Zbrojovka mohla vyrovnat po chvíli. Aktivní Lutonský napálil z dobré pozice volej mezi nohy Kozáčika. Slovenský brankář ale hokejovým zákrokem pokus zachytil.

Svěřenci trenéra Vrby, který dnes koučoval Viktorku v předposledním ligovém zápase, si vedení pojistili pár minut před koncem. Technickou střelou z brejku skóroval znovu Tecl.

"Začátek týdne pro mě byl zvláštní, hodně hektický. Myslím si, že časem jsme si určité věci vzájemně vysvětlili a našli společnou řeč. Atmosféra v klubu se pak uklidnila," vysvětloval plzeňský trenér, co v týdnu předcházelo dnešnímu duelu.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)

Branky:
4. Skalák - 61. a 84. Tecl, 45.+2 Horváth z pen. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Hock. ŽK: Zavadil - Kolář, Kozáčik, Horváth. Diváci: 5839.