GL: Plzeň zvítězila a nahání po dalším zakolísání druhou Spartu

Fotbalisté úřadujícího mistra z Plzně stále drží alespoň teoretickou naději na obhajobu titulu v Gambrinus lize. Po výhře 1:0 v Hradci Králové je její ztráta na první Liberec čtyři kola před koncem soutěže pětibodová. Druhá Sparta po prohře 0:2 v Mladé Boleslavi má k dobru na Viktorii pouhý bod.

Utkání 1. kola první fotbalové ligy FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 30. července v Plzni. Hráči Plzně se radují z gólu..jpg | Zdroj: ČTK

Zastavit propad tabulkou se nedaří ani druhému pražskému "S"- Slavii. Ta ve 26. kole prohrála doma se Slováckem 0:1. Teplice se radují z vítězství 3:2 nad Jabloncem a po vyřazení z domácího poháru tak ještě mohou doufat alespoň ve čtvrté místo v lize. Rušný zápas plný zvratů rozhodl v 82. minutě Jindráček.

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (0:0)
Branky: 68. Chramosta, 90. Brunclík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Rolko, Kúdela, Kysela, Štohanzl, Chramosta - Pamič. ČK: 58. Pamič. Diváci: 4596

Sparta v boji o titul znovu zaváhali a na vedoucí Liberec už jim chybí čtyři body. Na podzim byla suverénní, na jaře ztratila body už v šestém z deseti zápasů. Duel ovlivnilo vyloučení Chorvata Pamiče, který za půlící čarou zbytečně fauloval Štohanzla a po druhé žluté kartě nechal svůj tým v oslabení na závěrečnou půlhodinu. Místo tlaku tak letenští inkasovali.

Na Šírlův skvostný centr naskočil v 68. minutě Chramosta a přesnou hlavičkou ukončil svůj střelecký půst, který trval od 6. listopadu. Pojistku přidal v úplném závěru střídající Brunclík, který do Vaclíkovy brány doklepl odražený míč. To neunesli fanoušci Sparty, kteří se pustili do šarvátek s domácími pořadateli. Klid museli zjednat až přivolaní policejní těžkooděnci.

Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Štohanzl, Kúdela, Ščuk (60. Brunclík) - Fillo (65. Kulič), Chramosta (90. Bulut), Mareš. Trenér: Koubek
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (89. Slepička), Holek (61. Frýdek), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 40. Limberský. Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Zeman. ŽK: Šisler - Ďuriš. ČK: 61. Ďuriš (Plzeň). Diváci: 5495

V plzeňské sestavě chyběl reprezentační záložník Pilař, který je kmenovým hráčem Hradce a jeho start by pro hosty znamenal pokutu. Místo něj tak kouč Vrba využil tradičního prvního náhradníka Ďuriše. Slovenský středopolař však utkání nedohrál, v 61. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

I on byl ovšem ještě na hřišti, když se ve 40. minutě po rohovém kopu dostal ke střele z 20 metrů obránce David Limberský a nemýlil se. Po hodině hry kouč Kotal změnil defenzivní rozestavení a Votroci byli od té doby lepší a nebezpečnější, ale přesilu jednoho muže nevyužili.

Hradec: Koubek - Holeš, Pávek (59. Janoušek), Hochmeister, Plašil, Poděbradský - Šisler - Dvořák, Černý (63. Mrázek), Zelený - Štěpán (85. Voltr). Trenér: Kotal
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (87. Procházka) - Petržela (82. Berger), Kolář, Ďuriš - Bakoš (89. Wágner). Trenér: Vrba

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 38. M. Kordula. Rozhodčí: Královec - Wilczek, A. Kordula. ŽK: Dembélé - Trousil, Ondřejka, Melichárek, Kordula. Diváci: 4622

Sešívaní podruhé na jaře prohráli, když nestačili v Edenu na Slovácko 0:1. Ve 38. minutě hosté rychlou kombinací rozebrali domácí obranu a trestuhodně nepokrytý kapitán Kordula z malého vápna zavěsil za bezmocného Čontofalského. Slovácko dalo gól po 340 minutách a na hřišti Slavie skórovalo po devíti letech.

Navíc svěřenci trenéra Soukupa poprvé od září 2001 vezou do Uherského Hradiště tři body z Prahy a zastavil sérii tří porážek, čímž se posunul na deváté místo. Červenobílí vyhráli jediný z posledních třinácti duelů, zůstávají dvanáctí a stále ještě nemají jistou záchranu v lize.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Petrák, Hubáček, Cicman (46. Sudek) - Dembélé (77. Frejlach) - Vlček, Jarolím (18. Pospěch), Milutinovič, Böhm - Škoda. Trenér: Poustka
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil (87. Pavelka), Košút, Kubáň - M. Kordula - Hlúpik (90. Čtvrtníček), Daníček, Volešák (82. Mezlík), Ondřejka - Došek. Trenér: Soukup

FK Teplice - Baumit Jablonec 3:2 (2:1)
Branky: 24. Siva, 42. Vachoušek, 82. Jindráček - 25. Jablonský, 66. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Santarius, Tacina. ŽK: Matula - Novák, Zábojník. Diváci: 2589

Oba týmy přišly v týdnu o šanci probít se do Evropské ligy přes domácí pohár, ale deprese z vyřazení na nich nebyla poznat. Na Stínadlech se hrál od začátku hodně běhavý fotbal, okořeněný spoustou rozruchu před oběma brankami. Teplice dvakrát vedli, ale hostům se vždy podařilo odpovědět - na úvodní branku Sivy ani ne po minutě Jablonský.

Těsně před poločasem se trefil Štěpán Vachoušek. Vyrovnání přišlo z kopačky Marka Karolína, který od levé čáry seběhl na střed a z28 metrůnedal Grigarovi šanci. Tlak domácích vygradoval v 82. minutě. Vachoušek protlačil míč k Jindráčkovi, který nad padajícím Špitem poslal míč pod břevno.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Matula, Siva - Dolejš, Vachoušek, Vůch - Jindráček (90. Smejkal). Trenér: Rada
Jablonec: Špit - Štochl, Zábojník, Pavlík, Novák - Kopic, Eliáš (83. Vošahlík), Loučka, Jablonský (58. Haurdič) - Lafata, Třešňák (46. Jarolím). Trenér: Komňacký

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít