GL: Pražská Dukla porazila Liberec a Slavia doma nestačila na Baník

V posledním kole podzimní části nejvyšší české fotbalové ligy vyhráli hráči Dukly Praha nad Slovanem Liberec 3:0. Domácí tak dali na Julisce zapomenout na pondělní prohru 0:3 z utkání v Mladé Boleslavi. Ve druhém pátečním utkání prohrála domácí Slavia s Baníkem Ostrava 0:2. Za domácí hrál poslední minuty v kariéře Stanislav Vlček.

Dukla se takhle radovala celkem čtyřikrát

Dukla se takhle radovala celkem čtyřikrát | Zdroj: ČTK

Severočeši se v utkání museli obejít bez Štajnera, Kušníra, Váchu a Šurala a domácí toho využili. Po dvou neproměněných šancích se ve 34. minutě prosadil Pospěch. K němu se dostal odražený míč, který tvrdou ranou polal za záda brankáře Bičíka.

Za další dvě minuty měl velkou příležitost k navýšení náskoku domácích Malý, ale ve vyložené šanci přestřelil. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro Duklu. Do druhého poločasu vstoupili domácí opět aktivně, ale zápas se rozhodoval po 70. minutě.

Severočeši se dostali do dvou zajímavých příležitostí, ale branku nedali a na druhé straně se v 75. minutě prosadil Vorel. V 86. minutě se podruhé v utkání trefil Pospěch a Dukla zakončila podzimní část sezóny výhrou 3:0.

Fotbalisté pražské Slavie prohráli s ostravským Baníkem 0:2 a počtvrté v řadě prohráli. Hráči Baníku poprvé v sezóne neinkasovali a se 17 body se přiblížili svému dnešnímu soupeři na jeden bod. Na posledních 26 minut nastoupil útočník Slavie Stanislav Vlček, který se rozloučil s aktivní kariérou.