GL: Příbram porazila Teplice 3:1, Kuvajťan Mašán vstřelil dvě branky

Fotbalisté Příbrami zvítězili v důležitém souboji o udržení v první lize 3:1 nad Teplicemi a také díky dvěma brankám záložníka Azíze Mašána z Kuvajtu se bodově dotáhli na patnácté České Budějovice a na čtrnácté Teplice ztrácejí jediný bod. Příbram byla důraznější, hladovější po vítězství a lépe kombinovala.

Autor dvou gólů Příbrami Mašán Azíz (vpravo), vlevo Lukáš Pleško

Autor dvou gólů Příbrami Mašán Azíz (vpravo), vlevo Lukáš Pleško | Zdroj: ČTK

Příbram poslal do vedení Mašán již po deseti minutách střelou k tyči z přímého volného kopu a zaznamenal první branku Příbrami po 393 minutách, v nichž Středočeši nedokázali vstřelit soupeřům gól.

Domácí pokračovali ve výborném výkonu a po rohovém kopu Lukáše Pleška hlavičkoval David Střihavka do břevna. Po dvaceti minutách vstřelil z dvaceti metrů druhý gól Mašán, který tak podruhé ozdobil svou premiéru v Gambrinus lize.

00:00 / 00:00

Zápas Gambrinus ligy Příbram - Teplice sledoval reportér Českého rozhlasu Michal Jurman

Teplice se v 36. minutě prosadily po ojedinělé střele, když se z hranice pokutového území trefil konžský záložník Francis Litsingi.

Po změně stran se většinou bojovalo ve středu hřiště a převaha Příbrami už nebyla tolik výrazná. V nastaveném čase domácí Radim Valenta po samostatném úniku přes polovinu hřiště vstřelil třetí branku do sítě gólmana Slavíka.

Velice povedenou premiéru kuvatského záložníka Azíze Mašána okomentoval jeho příbramský kolega Daniel Tarczal.

Záložník Tarczal doufá, že Příbram bude v sestupovém pásmu už jen 14 dní

„Azíz je, jak se diváci přesvědčili, hrozně šikovný, na naší ligu nadprůměrně. Dokázal to tím, že dal dva góly. Z přímého kopu, jeden za vápnem. Má v tom hroznou sílu a určitě nám pomůže,“ myslí si Tarczal.

Rozhovor reportéra Českého rozhlasu Michala Jurmana se záložníkem Příbrami Danielem Tarczalem

„Spolupráce s ním je samozřejmě trošičku obtížnější než s českým spoluhráčem. Ale on maká dobře dopředu i se dobře vrací, takže když je tam nějaký problém, nějaké dorozumění, musíme za ním zamakat dozadu. Ale to bude lepší a lepší, věří Tarczal.

Tarczal přiznal, že po zranění kolene ještě není úplně fit.

„Co se týče fyzické kondice, necítil jsem se úplně nejlépe, protože Teplice jsou pro mě osobně velmi nepříjemným soupeřem. Vysocí, silní hráči. Pro mě to byl po fyzické stránce velmi těžký zápas, ale myslím si, že za chvilku už budu zcela připraven,“ řekl Tarczal a s úsměvem dodal, že Příbram podle něj bude v sestupovém pásmu ligové tabulky už jen dva týdny.

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FK Teplice 3:1 (2:1)

Branky: 10. a 20. Mašán, 90.+2 Valenta - 36. Litsingi. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Jugas - Čajič, Podaný, Vachoušek. Diváci: 2671.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Krbeček, Mašán, Tarczal, Trapp (62. Pilík) - Koukal (90. Divíšek), Střihavka (85. Valenta). Trenér: Marko.

Teplice: Slavík - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Podaný - Chovanec (68. Kerič), Matula, Čajič (88. Vůch), Vachoušek, Litsingi - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

Michal Jurman, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít