GL: Slovácko remizovalo v dohrávce s pražskou Duklou, branka nepadla

V dohrávce 18. kola Gambrinus ligy Dukla Praha uhrála v Uherském Hradišti bezbrankovou remízu se Slováckem. Slovácko tak ani v druhém jarním zápase nevstřelilo branku. Po porážce 0:4 na Spartě ale získalo první bod. Z posledních osmi zápasů vyhrálo Slovácko pouze jeden.

Obránce Slovácka Stanislav Hofmann (vpravo) a záložník Dukly Luboš Kalouda

Obránce Slovácka Stanislav Hofmann (vpravo) a záložník Dukly Luboš Kalouda | Zdroj: ČTK

Hosté byli v úvodu aktivnější, a v sedmé minutě se jim dokonce podařilo po dorážce Přeučila dopravit míč za Melichárkova záda, branka ale nebyla uznána kvůli postavení mimo hru.

Slovácko se postupně osmělovalo, hlavou několikrát neúspěšně zakončoval Libor Došek, aktivní byl také Skalák, který po úniku po levé straně těsně minul branku Dukly.

Začátek druhé půle patřil Dukle, převahu však postupně opět získávali domácí. V největších šancích se ale Došek, Skalák, Kerbr ani Trousil prosadit nedokázali. Dukla párkrát zahrozila z protiútoku, ale k vážnějšímu ohrožení Melichárkovy branky se nepropracovala.

Ani posílení útoku Slovácku ke vstřelení branky nepomohlo. V nastavení spálil největší šanci zápasu stoper Slovácka Jan Trousil. Vysunul se až na hrot útoku, ale z velmi dobré pozice branku nedal.

„Chodíme tam kvůli tomu, abychom dali gól. Třikrát jsem měl ke gólu hrozně blízko, po střele Kunyho (obránce Martin Kuncl), po těch Došanových přihrávkách. Chyběl mi tam krok, ale v 93. minutě musím dát,“ litoval zmařené šance Trousil.

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: M. Paták - Blažej, Zeman. ŽK: Mezlík, Hlúpik, Došek - Podrazký, Vrzal, Pospěch, Štetina, Berger. Diváci: 3906.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (73. Kerbr), Valenta, Hofmann, Volešák (90. Košút) - Došek, Skalák (70. Kovář). Trenér: Habanec.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Berger (90. Marek), Vorel, Podrazký, Kalouda (84. Svatonský), Přeučil (69. Néstor) - Pospěch. Trenér: Kozel.

Jan Kaliba, Tomáš Perutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít