GL: Slovácko vyhrálo v Olomouci, Slavia porazila Ústí

Fotbalisté Slavie i Slovácka udělali významný krok ke sportovní záchraně v tomto ročníku Gambrinus ligy. Sešívaní zdolali v duelu 26. kola poslední Ústí nad Labem 3:0, Slovácko zvítězilo na stadionu Sigmy Olomouc 2:0. Na patnácté Brno má tým z Uherského Hradiště čtyři kola před koncem desetibodový náskok, Slavia je na tom ještě o dva body lépe.

Fotbalisté Slavie slaví první gól do sítě Ústí nad Labem

Fotbalisté Slavie slaví první gól do sítě Ústí nad Labem | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0)

Červenobílí potvrdili svou solidní formu z posledních zápasů a navzdory tomu, že od začátku roku nedostali výplatu, předváděli opět pohledný fotbal s velkou útočnou aktivitou. Poprvé za ni byli odměněni v 19. minutě, ve které se po Trubilově přímém kopu trefil hlavou Stanislav Vlček.

Poté se několikrát mohli prosadit i hosté, zvláště dvojice Krbeček - Stožický, vinou špatného zpracování nebo nepřesné koncovky ale zůstal poločasový stav 1:0 pro Slavii.

Ta byla blízko zvýšení v 57. minutě, jenže Jandova rána se odrazila od tyče. Oslavy domácího gólu ale počkaly jen dvě minuty. To Černý nacentroval na malé vápno na volného Pospěcha - 2:0. A kombinace stejného páru stála i za třetí brankou Slavie. Tentokrát Černý poslal Pospěcha do sólového úniku a útočník červenobílých překonal gólmana Kovářa dloubáčkem.

Pražané tak mají po vítězství 3:0 o dvanáct bodů víc než Brno, oproti kterému má navíc lepší vzájemné zápasy. Do druhé ligy by je tak mohla poslat jedině minitabulka tří nebo více týmů, ve které by měli nejhorší bilanci.

Branky: 59. a 74. Pospěch, 19. Vlček. Rozhodčí: Makovička - Ubias, Večeřa. ŽK: Dvořák, Zachariáš (oba Ústí). Diváci: 5423.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (78. Vyhnal), Janda (69. Milutinovič), Jarolím, Koreš - Pospěch, Vlček (58. Hora). Trenér: Petrouš.
Ústí: Kovář - Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák - Jindráček (46. Doležal), Vrtělka, Zachariáš (80. Lamešič), Martykán, Stožický (72. Volek) - Krbeček. Trenér: Habanec.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Pro fotbalisty Sigmy je důležitější Ondrášovka Cup než ligové boje. To bylo možné vyčíst ze základní sestavy, v níž chyběli Kučera s Rossim. Na hřišti to ale byla ta Olomouc, na kterou jsou fanoušci zvyklí. Tedy až na jedno: domácí nedokázali proměňovat šance. Po prvním poločase mohli vést minimálně 3:0. Gólové příležitosti zahodili Ordoš, Šultes, Hořava nebo Petr.

Trest za neefektivitu stihl Hanáky po změně stran. Nejdříve se trefil v 57. minutě Jiří Valenta, export tří bodů na Slovácko stvrdil v nastaveném čase po nahrávce Víta Valenty před prázdnou bránu Szmek.

Branky: 56. J. Valenta, 90.+4 Szmek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Kocián. ŽK: Škerle, Janotka - Perůtka, Kubáň, Ondřejka, Szmek. Diváci: 4753.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava - Petr (63. Přikryl), Ordoš (71. Tomeček), Doležal (59. Navrátil) - Šultes. Trenér: Psotka.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Nešpor - Perůtka - Fujerik (68. V. Valenta), J. Valenta (85. Reinberk), Volešák, Urbánek - Ondřejka (80. Szmek). Trenér: Soukup.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít