GL: Slovan Liberec dostal v lize před zápasem se Sevillou 4 góly od Slovácka

Fotbalistům Liberce se nepovedla generálka na čtvrteční zápas Evropské ligy proti FC Sevilla, Slovan prohrál v 11. kole Gambrinus ligy v Uherském Hradišti se Slováckem 2:4. Vydařenou premiéru má za sebou trenér Petr Čuhel, jeho Příbram porazila Olomouc 3:2. V dalších zápasech remizovali Bohemians 1905 s Jihlavou 0:0 a Ostrava se Znojmem 1:1

Záložník Slovácka Matěj Biolek (vlevo) a obránce Liberce Radoslav Kováč | Zdroj: ČTK

O osudu zápasu mezi domácím Slováckem a ambiciózním Libercem rozhodl úvod druhé půle, kdy domácí dvěma góly navýšili vedení už na 3:0. Do střelecké listiny se zapsali Došek a Kerbr. Ještě před nimi otevřel skóre po půlhodině hry Valenta.

V 57. minutě vstoupil svým 100. gólem do Klubu ligových kanonýrů Libor Došek a domácí vedli už 4:0. Hosté zbraně nesložili, ale zásluhou Rybalky a Huška dokázali už pouze snížit na 2:4.

V utkání mezi Příbramí a olomouckou Sigmou prohrávali domácí v 55. minutě 0:2 a vypadalo to, že jí z výsledkové krize nepomohla ani změna trenéra. Domácí ale pak dokázali prolomit střelecké trápení a během 10 minut skóre otočili.

Nejprve proměnil penaltu Zápotočný, po něm skóroval Abraham a obrat dokonal svým druhým gólem opět Zápotočný. V zápase mezi Bohemians 1905 a Jihlavou branka nepadla a smírně se rozešli i Ostrava se Znojmem, když si nováček soutěže odvezl z Bazalů bod za remízu 1:1.

11. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Sigma Olomouc 3:2 (0:1)
Branky: 58. z pen. a 70. Zápotočný, 68. Abraham - 45. Varadi, 55. Doležal
Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Kříž, ŽK: Švancara (Příbram)
Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Abraham, Tarczal - Mareš, T. Pilík (78. Pleško), Danoski (58. Švancara) - Řezníček. Trenér: Čuhel
Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Karaš, Houska (77. Lietava) - Varadi, Ordoš (73. Wijlaars), Navrátil (81. Falta) - Doležal. Trenér: Kotůlek

Baník Ostrava - 1. SC Znojmo 1:1 (0:1)
Branky: 90. Kukec - 37. Hnaníček
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Filípek, ŽK: Baránek, Droppa - Cihlář, Vašíček, Hnaníček. Diváci: 5102
Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup - Fantiš, Droppa, Hable (24. Foltyn), Engelmann - Kraut (65. Kukec), Rolinc (46. Lukeš). Trenér: Svědík
Znojmo: Hrubý - Mudra, Hnaníček, Hudec, Cihlář - Helísek (90. Reljič), Nepožitek, Lacko (70. Hrošovský), Crnkič (88. Tomeček) - Okleštěk, Vašíček. Trenér: Kalvoda

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 4:2 (1:0)
Branky: 47. a 57. Došek, 34. Valenta, 49, Kerbr - 62. Rybalka, 71. Hušek
Rozhodčí: Jech - Urban, J. Paták, ŽK: Valenta, Biolek, Reinberk – Sackey
Diváci: 4076
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Daníček - Biolek (84. Ondřejka), Valenta (88. Trávník), Petr (78. R. Mezlík), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec
Liberec: Kovář - Coufal (71. Kušnír), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (46. Hušek) - Šural, Pavelka, Rybalka, Kalitvincev (59. Delarge) - Rabušic. Trenér: Šilhavý

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 0:0