GL: Sparta porazila Jablonec a dohnala Plzeň, Slavia padla v Liberci

Dvěma zápasy pokračovalo v neděli druhé kolo fotbalové Gambrinus ligy. Sparta Praha se představila poprvé po vyřazení z Evropské ligy a doma porazila Jablonec 2:1. Ve druhém utkání domácí Liberec otočil duel s pražskou Slavií a vyhrál 2:1.

Ladislav Krejčí ze Sparty (vpravo) a Lukáš Zoubele z Jablonce

Ladislav Krejčí ze Sparty (vpravo) a Lukáš Zoubele z Jablonce | Zdroj: ČTK

Sparta částečně odčinila čtvrteční vyřazení z Evropské ligy, když porazila Jablonec 2:1. Nejprve váhajícímu Benešovi utekl Kadlec a střelou z úhlu navázal na svoji trefu z ligové premiéry v Jihlavě.

Po deseti minutách bylo vyrovnáno. Hlavičku Vaňka sice ještě brankář Vaclík vytáhl na břevno, ovšem proti dorážce Hubníka už neměl naději. Domácím vrátil vedení Krejčí po asistenci Hušbauera v 59. minutě. A to ještě čtvrt hodiny před koncem sám před opuštěnou brankou selhal Lafata.

V Liberci začali lépe hosté, Fenin ale nedokázal najít klid k zakončení. Sešívaní se radovali až v závěru poločasu, když po pravé straně upláchl Nitranský, předložil balon Kiselovi, a ten ranou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci.

Gól do šatny liberecké probral z letní malátnosti, hned v úvodu druhého poločasu Rabušic vyrovnal. Za dalších třináct minut pak stejný hráč po centru Kušníra otočil skóre v prospěch domácího týmu.