GL: Sparta porazila Slovácko, Plzeň vyhrála v Liberci

Fotbalisté mistrovské Sparty získali ve 2. kole Gambrinus ligy první tři body v letošním ročníku - na Letné porazili Slovácko gólem ze samotného závěru 2:1. Ve druhém duelu prohrál Liberec s Plzní 2:3.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Sparta - Slovácko 2:1 (0:0)

Sparta nepostavila do úvodu utkání čtveřici Kladrubský, Kadlec, Matějovský, Sionko, kterou šetřila pro další zápasy. Poslední tři jmenovaní se ale nakonec na hřišti objevili a stávajícímu mistrovi se to vyplatilo.

Na vedoucí gól domácího Třešnáka sice dokázal o šest minut později zareagovat Košút a vyrovnat, jenže už v nastaveném čase rozhodl o vítězství Sparty Kadlec. Slovácko tak nenavázalo na úvodní výhru s Teplicemi, Sparta naopak odčinila prohru z Hradce Králové.

Branky: 56. Třešňák, 90.+1 Kadlec - 62. Košút. Rozhodčí: Bílek - Slavík, Tacina. ŽK: Adiaba, Žofčák - Švancara, Kuncl, Kordula, Szmek. Diváci: 7101.

Sparta: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Žofčák, Vacek (33. Matějovský), Zeman (70. Kadlec) - Jeslínek, Třešňák (68. Sionko). Trenér: Chovanec.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Volešák, V. Valenta - Ondřejka (87. Szmek), Švancara (78. Reinberk). Trenér: Soukup.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 2:3 (1:2)

Liberečtí fotbalisté si na domácím stadionu u Nisy prožili úvod jako z katastrofického filmu. Jen po pár sekundách hry totiž poslal hostující Plzeň do vedení pohotovou střelou Jan Rezek, tři minuty nato na něj navíc navázal stejně povedenou ranou Limberský.

Liberečtí ale dokázali brzy odpovědět. Chybnou rozehrávkou nabídl domácím snížení gólman Krbeček a pro Keriće nebyl problém skórovat do prázdné branky.

Po osmnácti minutách druhého poločasu byl ovšem rozdíl ve skóre opět dvougólový. Svůj druhý úspěch v utkání zaznamenal Rezek. Na tuto branku dokázal Liberec reagovat už pouze jednou, když se z pokutového kopu trefil Bosančić.

Branky: 19. Kerič, 71. Bosančič z pen. - 1. a 63. Rezek, 3. Limberský. Rozhodčí: Kocourek - Szarowski, Santarius. ŽK: Holeňák, Nezmar, Papoušek, Štajner, Bičík, Liška - Rajtoral, Bystroň, Jiráček, Petržela, Rada. Diváci: 4785.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman (66. Liška) - Bosančič (79. Vojta), Štajner, Vácha, Vulin (46. Papoušek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Petřík.

Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela, Rada, Horváth (89. Hájovský), Jiráček (80. Střihavka) - Kolář (86. Rýdel) - Rezek. Trenér: Vrba.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít