GL: Sparta prohrála v Českých Budějovicích, do čela jde Plzeň

Fotbalisté Plzně se dostali v tabulce Gambrinus ligy na první místo, ve 3. kole porazili Bohemians 1905 2:1. Tři body slaví také České Budějovice, které zdolaly úřadujícího mistra ze Sparty 1:0 a Baník Ostrava po jasné výhře nad Brnem 3:0. V posledním nedělním utkání remizoval Jablonec s Teplicemi 1:1. Třetí kolo zakončí pondělní dohrávka Příbrami s Olomoucí.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FC Baník Ostrava - FC Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)

Zbrojovka Brno se v novém ročníku Gambrinus ligy stále trápí. I po 3. kole zůstává bez jediného bodu, navíc klesla na poslední místo. V Ostravě byli Brňané konkurenceschopným týmem domácímu Baníku pouze v prvním poločase. Ten příliš fotbalové krásy nenabídl. O jedinou branku se postaral ve 39. minutě po rohovém kopu hlavou Šmejkal.

Druhá půle už ovšem patřila zcela domácím. Po Lukešově akci nejprve skóroval Varadi, třetí gól potom přidal do brněnské branky z penalty Neves.

Branky: 39. Šmejkal, 67. Varadi, 72. Neves z pen. Rozhodčí: Paták - Mencl, Dobrovolný. ŽK: Frejlach - Čoupek. Diváci: 5980

Ostrava: Daněk - Šmejkal, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Frejlach (62. Greguš) - Varadi, Šenkeřík (76. Pilík), Zeher (56. Hušbauer). Trenér: Koubek
Brno: Bureš - Husár, Dvorník, Trousil, Čoupek (68. Okleštěk) - Dostálek, Křeček - Chlup (60. Střeštík), Polách, Kalabiška - Rabušic (78. Hodek). Trenér: Večeřa

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 1:0 (0:0)

Sparta nastoupila do utkání se značně obměněnou sestavou. Trenér Chovanec totiž šetřil většinu opor na středeční odvetu předkola Ligy mistrů v Poznani. V brance například poprvé v dresu pražského celku nastoupil Daniel Zítka. Ani změny v sestavě ale nebránily úřadujícímu mistrovi, aby byl v první půli lepším mužstvem.

Několik nadějných příležitostí ovšem zlikvidoval domácí gólman Kučera nebo sparťanští hráči netrefili branku. Druhé dějství nabídlo mnohem vyrovnanější průběh. Českobudějovičtí se zbavili nervozity a začali si vytvářet šance. Ondrášek v jedné z nich dokonce obešel i Zítku, jeho pokus ale vykopl těsně před brankovou čárou Hejda.

Rozhodující okamžik utkání přišel v 63. minutě. Po závaru ve sparťanském vápně se odrazil míč na hranici velkého pokutového území k Jarabicovi, který zamířil přesně k tyči. Srovnání pro Spartu mohl zařídit v závěru Adiaba, po špatně vyboxovaném míči od gólmana Kučery ale nedokázal trefit lobem prázdnou branku domácích.

Branka: 63. Jarabica. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Ubias. ŽK: Otepka - Krob, Žofčák. Diváci: 5659

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Jarabica, Žižka - Hudson, Černák, Otepka, Benát (49. Šíma) - Pecka (74. Mezlík), Ondrášek (84. Sedláček). Trenér: Šilhavý
Sparta: Zítka - Adiaba, Hejda, Brabec, Krob - Hoheneder - Žofčák, Kladrubský, Zeman (74. Sionko) - Jeslínek (59. Lačný), Třešňák (59. Kadlec). Trenér: Chovanec

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:1 (1:0)

Fotbalisté Plzně si udrželi ligovou neporazitelnost v novém ročníku, navíc se dostali v tabulce se sedmi body na první místo. Proti Bohemians 1905 se ale jejich vítězství nerodilo úplně lehce. Tradičně především defenzivně hrající hosté dlouho nepouštěli hráče Viktorie do blízkosti vlastní branky. Až v samotném závěru úvodního dějství se prosadil Kolář, který v pádu usměrnil do sítě přihrávku Jiráčka.

I po změně stran pokračovala v ofenzivě pouze Plzeň. O dvougólové vedení se zasloužil výborně zahraným trestným kopem Horváth. Bohemians ovšem nakonec dokázali ještě utkání zdramatizovat. Kolářovu chybu potrestal v 83. minutě Nešpor a snížil na 1:2. K žadné další brankové příležitosti se už ale "Klokani" nepropracovali a poprvé v sezóně tak prohráli.

Branka: 44. Kolář, 65. Horváth - 83. M. Nešpor. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Wilczek. ŽK: Štohanzl, M. Nešpor (oba Bohemians). Diváci: 5228

Plzeň: Krbeček - Limberský, Navrátil, Bystroň, Jiráček - Petržela (86. Darida), Rada, Horváth, Kolář (90. Vaněček), Hruška (63. Střihavka) - Rezek. Trenér: Vrba.
Bohemians 1905: Marek - Jindřišek, Cseh, Lukáš, D. Nešpor - Štohanzl (65. Cissé), Kaufman (46. M. Nešpor), Držík, Moravec, Bartek (55. Trubila) - Škoda. Trenér: Hoftych. Trenér: Hoftych.

FK Baumit Jablonec - FK Teplice 1:1 (1:0)

Týmy Jablonce i Teplic v minulém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže zářily, v nové sezóně se ale zatím trápí. Domácí chtěli odčinit debakl z minulého kola, kdy prohráli v Olomouci vysoko 1:4, hosté potom toužili po prvním bodu a odpoutání se ze dna tabulky.

Teplice se pustily hned od začátku duelu do ofenzivy, jejich rozlet ovšem zabrzdila v 9. minutě minela kapitána Lukáše, který poslal do šance domácího Pekharta a ten v samostatném úniku nezaváhal, když obešel i gólmana Slavíka a pohodlně skóroval.

Jablonecký útočník poté mohl přidat další branku, jeho přesný zásah ale pro ofsajd neplatil, stejně jako o chvíli později Lafatův gól. Oba dva hráči si poté do poločasu vytvořili ještě po jedné šanci, zvýšit náskok svého týmu ovšem nedokázali.

Druhá půle nabídla brankové příležitosti na obou stranách, stav utkání se však neměnil a vše směřovalo k těsnému vítězství domácích. To odmítl teplický Matula, který těsně před koncem zápasu po skrumáži v jabloneckém vápně prostřelil gólmana Špita a zařídil tak hostům premiérový bod v sezóně.

Branky: 9. Pekhart - 90.+2 Matula. Rozhodčí: K. Hrubeš - Jiřík, Koval. ŽK: Mareš, Matula, Vidlička, Rosa. Diváci: 3812

Jablonec: Špit - Krajčík, Pavlík, Huber, Jablonský (12. Piták) - Vošahlík (69. Haurdič), Eliáš, Loučka, Kovařík - Pekhart, Lafata (88. Beneš). Trenér: Komňacký.
Teplice: Slavík - Vidlička (77. Došek), Lukáš, Rosa, Matula - Mareš, Ljevakovič, Vachoušek, Zoubele (55. Stožický) - Mahmutovič, Vondrášek (59. Melunovič). Trenér: Plíšek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít