GL: Sparta veze z Plzně bod. Teplice nestačily na Baník

Fotbalisté Sparty se ve 23. kole Gambrinus ligy rozešli s domácí Plzní smírně 2:2, Západočeši vstřelili vyrovnávací gól až v nastavném čase. I přes tento výsledek mají Letenští v čele tabulky stále dvou bodový náskok na dotahující se Baník Ostrava. Slezané totiž v přímem souboji o druhé místo porazili díky gólu mladého Matěje Vydry Teplice 1:0. Slavia se pak dlouho trápila s hráči Bohemians 1905, v závěrečných 20 minutách však sešívaní vstřelili tři branky, které rozhodly o jejich vítězství.

Jan Rezek z Plzně (vlevo) a Tomáš Řepka ze Sparty

Jan Rezek z Plzně (vlevo) a Tomáš Řepka ze Sparty | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:2 (0:0)

Fotbalisté Plzně byli z počátku utkání s hostující Spartou hodně aktivní, pomohl jim k tomu i nejistý gólman Letenských Jaromír Blažek, po jehož minelách se domácí nedostali do vedení jen kvůli nedostatečnému důrazu v malém vápně Pražanů.

Sparta měla největší šanci první půle ve 30. minutě, Blažka jako by chtěl napodobit brankář Západočechů Michal Daněk, který zcela dezorientovaný předložil tutovku Liboru Sionkovi, zkušený hráč však ve skluzu netrefil zcela odkrytou bránu.

00:00 / 00:00

Fotbal-GL-kolečko.mp3

Těsně před odchodem do šaten téměř udeřila Plzeň, po standardce Petrželi vznikl opět zmatek v defenzivě Sparty, odražený míč se dostal k volnému Navrátilovi, jehož pokus z brankové čáry vykopával Jiří Kladrubský. Po příchodu ze šatem se Plzeň už gólu dočkala, po centru z pravé strany se hlavou prosadil špatně bráněný Bakoš.

Diváci poté viděli velmi bojovné a tvrdé utkání, ve kterém se Sparta z pochopitelných důvodů snažila o vyrovnání, Plzeň naopak své jednobrankového vedení bránila. A to až do 82. minuty, kdy Vacek dokonalým centrem našel naběhnutého Bonyho, který důraznou hlavičkou nedal Daňkovi šanci.

O pět minut později šli Letenští dokonce do vedení, Zeman zahrával standardní situaci z levé strany a u přední tyče se míč šťastně odrazil od Kucky. To však nebylo vše, nejdříve v devadesáté minutě sudí Kovařík odpustil Spartě penaltu po jasném faulu Kladrubského na Rezka, v následující minutě se však už Západočeši radovali ze zaslouženého vyrovnání, chybu hostující obrany potrestal tvrdě zakončující Rajtoral.

Branky: 47. Bakoš, 90+3. Rajtoral - 82. Wilfried, 87. Kucka. Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Novák. ŽK: Limberský - Kladrubský, Řepka, Kucka. Diváci: 6522.

SK Slavia Praha - Bohemians 1905 3:0 (0:0)

Slavia si před vlastními diváky vypracovala v utkání s Bohemians 1905 velkou územní převahu, její hře však chybělo lepší zakončení. Svěřenci Františka Cipra, který nedávno nahradil Karla Jarolíma, se radovali z branky až v 71. minutě, kdy Grajciar zahrával zkrácený roh, který nechytatelně skončil v šibenici Sňozíkovy brány.

O osm minut později to bylo o dva góly. Petr Grajciar znovu prokázal své střelecké kvality a z další standardky vymetl druhou šibenici brány Bohemians 1905. V 83. minutě už to bylo 3:0, Jaroslav Černý odcentroval přes Kaufmana na Petra Trappa, který z pěti metrů poslal balon hlavou do protipohybu Sňozíka.

Branka: 71. a 79. Grajciar, 84. Trapp. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Peřina. ŽK: Kopic - Jindřišek, Štohanzl, Hartig. Diváci: 13.441.

FK Teplice - Baník Ostrava 0:1 (0:1)

Fotbalisté Baníku se na hřišti Teplic dostali do vedení ve 25. minutě, na dlouhý pas za teplickou obranu si naběhl na hranici ofsajdu se pohybující Matěj Vydra a ranou pod břevno otevřel skóre.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí přesto mohli vyrovnat. V 84. minutě našel Stoický přesným centrem Vachouška, s jehož hlavičkou měl hodně práce za gólmana Baránka zaskakující obránce Neves.

Branka: 26. Vydra. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Hojsík. ŽK: Mahmutovič, Došek, Ljevakovič - Mičola, Baránek, Marek. Diváci: 6783.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít