GL: Teplice zdolaly Slovácko. Slavia propadla s Libercem

Fotbalisté Teplic dokázali ve 21. kole Gambrinus ligy porazit hostující Slovácko 2:1. Vítěznou branku Severočechů vstřelil v nastaveném čase střídající Libor Došek. Mistrovská Slavia pokračuje v nepovedeném jaru, na svém stadionu totiž podlehla Liberci 0:2.

Teplický obránce Matej Siva (vlevo) a útočník Slovácka Ilja Nestoroski

Teplický obránce Matej Siva (vlevo) a útočník Slovácka Ilja Nestoroski | Zdroj: ČTK

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Diváci v Teplicích viděli vše podstatné až v průběhu druhého poločasu. Domácí byli lepším týmem, do vedení se však dostali hosté ze Slovácka. V 79. minutě se k míči dostal Fujerik a přesnou ranou pod břevno otevřel skóre zápasu.

I pod druhou brankou byl podepsán hostující hráč, ke smůle moravského mužstva si však v 82. minutě Pavel Němčický srazil střelu střídajícího Libora Doška do vlastní sítě.

O výsledku duelu se rozhodlo v nastaveném čase, aktivní Došek si naběhl na centrovaný balon a povedenou hlavičkou vystřelil domácím zasloužené tři body. Teplice se tak po výhře 2:1 dostaly na druhou příčku tabulky Gambrinus ligy, díky lepšímu skóre je v čele pražská Sparta.

Branky: 82. vlastní Němčický, 90. Došek - 79. Fujerik. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, Vysloužil. ŽK: Kuncl, Kordula, Filipko (všichni Slovácko). Diváci: 4480.

Slavia Praha - Slovan Liberec 0:2 (0:2)

Mizérie fotbalistů Slavie pokračuje. Obhájci titulu totiž na vlastním stadionu nezvládli zápas s Libercem a prohráli 0:2. Trenér domácích Karel Jarolím opět záhadně protočil gólmany, a místo Seneckého se tak na trávník dostal Deniss Romanovs.

Ani lotyšský brankář však nezabránil Keričovi ve vstřelení prvního gólu. Chorvatský útočník si v 19. minutě zpracoval kolmou přihrávku, utekl pomalým obráncům a skóroval pod vybíhajícím Romanovsem.

00:00 / 00:00

fotbal_SLA-LIB_verze.mp3

O šest minut později už to bylo o dvě branky. Po přesně zahraném rohovém kopu se krásně hlavičkou prosadil Keričův krajan Vulin. Ve druhé půli téměř osm tisícovek diváků očekávalo velký tlak Slavie, ten však nepřišel a Liberec si z pražského Edenu veze zcela zasloužené tři body.

Branky: 19. Kerič, 25. Vulin. Rozhodčí: Drábek - Lhoták, Lakomý. ŽK: Zeman, Frejlach, Kerič, Zich (všichni Liberec). Diváci: 7418.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít