GL: V Ostravě branka nepadla, fotbalisté Baníku remizovali s Teplicemi 0:0

Dohrávka 15. kola fotbalové Gambrinus ligy mezi Ostravou a Teplicemi neměla vítěze ani úspěšné gólové střelce. Domácí Baník tak nedokázal zvítězit už v šestém ligovém utkání v řadě, Severočeši čekají na zisk tří bodů tři zápasy. Pondělní duel uzavřel první polovinu letošního ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy FC Baník Ostrava - FK Teplice 25. listopadu v Ostravě. Zleva Jan Zawada z Baníku a Admir Ljevakovič z Teplic. | Zdroj: ČTK

Úvodní minuty zápasu potvrzovaly postavení obou mužstev v ligové tabulce. Teplice byly o dost lepším celkem, častěji držely míč a soupeře k žádným příležitostem nepouštěly. Navíc mohly hned ve 3. minutě také gólově udeřit, z levé strany centrovaný míč ale kapitán Matula mezi tři tyče umístit nedokázal.

Hráči Baníku směrem do ofenzivy nepředváděli téměř nic, v první půli naopak čelili dalším šancím Severočechů. Skóre však neotevřeli ani z dobrých pozic zakončující Salami s Krobem, a tak na výsledkové tabuli svítilo o poločasové pauze nerozhodné skóre 0:0.

00:00 / 00:00

Utkání 15. kola fotbalové Gambrinus ligy mezi Ostravou a Teplicemi sledoval reportér Radim Sajbot

O něco větší radost měli ze hry svých oblíbenců domácí příznivci ve druhé pětačtyřicetiminutovce. První ostravskou šanci měl na svědomí Kukec, jehož střelu nakonec zablokoval jeden z hostujících obránců. V dalších minutách zápasu ale hráči Baníku postupně vyrovnávali hru a třetímu celku ligové tabulky dokázali být vyrovnanějším soupeřem.

Velkou příležitost dostali Ostravští v 67. minutě, kdy teplický obránce Krob inkasoval druhou žlutou kartu a oslabil svůj tým. Ani v následné početní výhodě ale Moravané nenacházeli způsob, jak překonat brankáře Slavíka, sami navíc čelili nebezpečným protiútokům soupeře.

Teplickým ovšem v pondělním klání chyběl klid v zakončení, řešení gólových šancí totiž bylo v jejich případě vskutku žalostné. Ofenzivní trápení obou mužstev se tak nakonec promítlo také na konečném výsledku. Gólu se tentokrát diváci na Bazalech nedočkali, utkání skončilo bez branek 0:0.

Domácím stačí zisk jednoho bodu k posunu na 11. místo ligové tabulky, na poslední Jihlavu však mají svěřenci kouče Svědíka pouze tříbodový náskok. Teplicím patří po 15. kole třetí příčka se ztrátou šesti bodů na druhou Plzeň. Pondělní utkání uzavřelo první polovinu letošního ročníku Gambrinus ligy, z podzimní části zbývá mužstvům odehrát poslední 16. kolo, které startuje už tento pátek.

15. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Pelikán. ŽK: Matula, Krob, Jablonský (všichni Teplice). ČK: 68. Krob. Diváci: 2015.

Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Vengřinek - Hable, Droppa - Engelmann (66. Staško), Kukec (87. Kraut), Holzer (79. Lukeš) - Fantiš. Trenér: Svědík.
Teplice: Slavík - Matula, Jablonský, Klein, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (65. Jindráček) - Litsingi (90. Krátký), Táborský, Nivaldo - Salami (88. Hošek). Trenér: Ščasný.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít