GL: Vedoucí Plzeň s Českými Budějovicemi nezaváhala

Fotbalisté Plzně porazili v předehrávce 21. kola Gambrinus ligy České Budějovice 2:1. V čele tabulky tak mají před zbývajícími duely tohoto kola náskok osmi bodů na druhou Spartu, která hraje v sobotu s Brnem. Jihočeši jsou zatím čtrnáctí.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Domácí byli v útoku bez obvyklého kapitána Horvátha dlouho spíše křečovití než nebezpeční, ale těsně před přestávkou je stačil na chvíli uklidnit svou první ligovou brankou v české nejvyšší soutěži Ďuriš.

Jenže v 58. minutě už Západočeši opět zabředli do nepohody poté, co také premiérovým gólem v sezóně srovnal Nitranský. Ale hostům to poprvé od roku 1998 na body v Plzni nestačilo.

V 66. minutě se totiž trefil nádherně z trestného kopu další Slovák v dresu Viktorie Bakoš a zařídil vedoucímu celku tabulky, vzhledem k lepší druhé půli, zasloužené vítězství 2:1.

Branky: 43. Ďuriš, 66. Bakoš - 58. Nitrianský. Rozhodčí: Jech - Mencl, Štěrba. ŽK: Neuwirth - Nitrianský, Mezlík. Diváci: 5670.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Ďuriš (87. Ševinský), Kolář, Trapp, Jiráček, Rezek (60. Fillo) - Bakoš (82. Brezinský). Trenér: Vrba.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka (89. Bakala), Lengyel, Žižka, Vulin - Hudson, Benát, Rakovan (57. Mezlík), Čirkin (74. Stráský), Nitrianský - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít