GL: Záchranářský souboj mezi Slavií a Brnem skončil remízou

I po 18. kole fotbalové Gambrinus ligy zůstává v tabulce rozdíl mezi čtrnáctou Slavií a předposledním Brnem jednobodový. Oba týmy se na úvod jarní části nejvyšší soutěže rozešly remízou 1:1.

Slavista Zákostelský v souboji se střelcem brněnské branky Pernicou

Slavista Zákostelský v souboji se střelcem brněnské branky Pernicou | Zdroj: ČTK

SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

První poločas byl z větší části v režii Slavie, skórovat se ale podařilo Brnu. Obránce Pernica vystihl v 11. minutě zhruba třicet metrů od soupeřovi branky rozehrávku domácích a nádhernou střelou nedal gólmanovi Vaniakovi šanci.

Slavisté museli na svou branku čekat až do druhé půle. Brno nedokázalo v 63. minutě vyvést balón od vlastního pokutového území, míče se zmocnil Janda, nasadil hostujícímu obránci Hamouzovi ‘jesličky‘ a vyslal křížnou střelu, kterou gólman Bureš vyrazil pouze před sebe. Pro kanonýra Vlčka poté nebyl problém z bezprostřední blízkosti skórovat.

Důležité tři body v záchranářském souboji nakonec mohlo získat Brno. V poslední velké šanci ale chytil v 79. minutě Mitrovićovu nebezpečnou hlavičku domácí brankář Vaniak. Oba týmy se tak nakonec rozešly smírně 1:1.

Branky: 63. Vlček - 11. Pernica. Rozhodčí: Franěk - Chytil, Vysloužil. ŽK: Trubila, Hora (oba Slavia). Diváci: 4468.

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Vomáčka, Trubila - Koreš (46. Janda), Kisel, Milutinovič (46. Vlček), Jarolím, Hora - Zákostelský (78. Vyhnal). Trenér: Petrouš.
Brno: Bureš - Pernica, Simerský, Mitrovič, Hamouz - Valenta (66. Husár), Rýdel, Borek, Folprecht (90. Pejič) - Došek, Rabušic (68. Kalabiška). Trenér: Večeřa.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít