Gól Tomáše Pekharta pomohl Norimberku k remíze s Hamburkem

Fotbalisté Norimberku remizovali v 18. kole německé Bundesligy 1:1 s Hamburkem. Vyrovnávací brankou se o to zasloužil Tomáš Pekhart. Ten se trefil podruhé v sezóně a Norimberk se tak vzdálil sestupovým pozicím. Na 16. Hoffenheim už má náskok osmi bodů.

Konečně! Tomáš Pekhart se raduje ze svého prvního gólu v seniorské reprezentaci

Konečně! Tomáš Pekhart se raduje ze svého prvního gólu v seniorské reprezentaci | Zdroj: ČTK

Hosté z Hamburku se dostali přibližně dvacet minut před koncem do vedení, když se hlavičkou prosadil Rudnevs. Neradovali se ale dlouho. Po pěti minutách se po přihrávce Gebharta prosadil Pekhart střelou z voleje.

Pro českého útočníka to byl jeho jedenáctý gól v Bundeslize. Ukázal také novému trenéru Michaelu Wiesingerovi, že je hráčem, který patří do základní sestavy. V posledních čtyřech zápasech podzimní části sezóny totiž v základní sestavě chyběl.

V dalším dnešním zápase vyhrál jeden z nejslabších celků nejvyšší německé fotbalové soutěže Augsburg na hřišti Düsseldorfu 3:2 a přiblížil se tak záchraně v soutěži. Celý zápas odehrál za hosty český záložník Jan Morávek, který kvůli častým zdravotním komplikacím nastoupil teprve poosmé v sezóně.