Gomez vystřílel Němcům i druhé vítězství na ME

Fotbalisté Německa jsou blízko postupu ze základní skupiny mistrovství Evropy. Pomohlo jim k tomu vítězství nad Nizozemskem 2:1, které zařídil dvěma góly Mario Gomez. Finalista posledního mistrovství světa Nizozemsko je naopak blízko vyřazení.

Trenér Německa Löw děkuje Gomezovi za jeho výkon

Trenér Německa Löw děkuje Gomezovi za jeho výkon | Zdroj: Reuters

Mario Gomez dotáhl v uplynulé sezóně Bayern Mnichov do finále Ligy mistrů i ke druhému místu v Bundeslize. Teď se původem španělský útočník zasloužil o druhé vítězství Německa na evropském šampionátu. Dvakrát skvěle využil přihrávku za obranu, když přesně zamířil mimo dosah gólmana Stekelenburga.

Strojový výkon Německa dával Nizozemcům minimum šancí, pokud se však do nich dostali, tak Robin van Persie nepotvrdil, proč byl naopak on pohromou soupeřů Arsenalu.

Do druhého poločasu poslal nizozemský trenér van Marwijk mnohem ofenzivnější sestavu, která ale byla většinou pod tlakem skvěle kombinujících Němců. Až v 73. minutě získal míč van Persie a nechytatelnou ránou napálil míč k levé tyči.

Ale snížení bylo to poslední, co se Nizozemcům povedlo. I podruhé na šampionátu prohráli a se skóre 1:3 potřebují v posledním duelu v neděli vyhrát nejlépe o dva góly nad Portugalskem a zároveň budou doufat v prohru Dánska s Německem.

Nizozemsko - Německo 1:2 (0:2)

Branky: 73. Van Persie - 24. a 38. Gomez. Rozhodčí: Eriksson - Wittberg, Klasenius (všichni Švéd.). ŽK: N. de Jong, Willems - Boateng. Diváci: 37.750.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít