Guardiola odkoučoval poslední ligový duel, Barca remizovala se Sevillou 2:2

Trenér Josep Guradiola si v posledním ligovém utkání na lavičce Barcelony připsal s týmem remízu 2:2 se Sevillou. Letošní semifinalista Ligy mistrů ale zachraňoval bod až ve druhé minutě nastaveného času, kdy se trefil Seydou Keita.

Barcelona's coach Pep Guardiola is applauded by his players in their last match at Nou Camp after their Spanish first division soccer match against Espanyol at Nou Camp stadium in Barcelona  May 5, 2012

Barcelona's coach Pep Guardiola is applauded by his players in their last match at Nou Camp after their Spanish first division soccer match against Espanyol at Nou Camp stadium in Barcelona May 5, 2012 | Zdroj: Reuters

Barcelona, které domácí titul sebral po čtyřech letech Real Madrid, se dostala do vedení už v 9. minutě díky gólu Sergia Busquetse. Jenomže ve druhé půli dohrávali hosté v deseti po vyloučení Daniho Alvése a Sevilla se chopila příležitosti.

Nejprve v 71. minutě Rubén Castro vyrovnal na 1:1 a o tři minuty později tentýž hráčů překlopil skóre na stranu domácího celku. Favorita zachránila od porážky až Keitova hlavička ze druhé minuty nastaveného času.

Hvězdný Lionel Messi se tentokrát neprosadil a v letošním ročníku Primera División tak zůstane jeho střelecký účet na číslo 50. Druhý v pořadí Cristiano Ronaldo na něj ztrácí pět branek, bilanci bude moct vylepšit ještě ve večerním zápase s Mallorkou.

Trenér Josep Guardiola povede Barcelonu definitivně naposledy 25. května ve finále Španělského poháru, kde budou jeho svěřenci bojovat proti Bilbau. Poté mužstvo převezme asistent Tito Vilanova.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Betis Sevilla - FC Barcelona 2:2 (71. a74. Rubén Castro - 9. Busquets, 90.+2 Keita).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít