Gynekolog z Kraslic je mistrem světa ve fotbale lékařů. Nehraje se v rukavičkách, říká

Tým složený z českých lékařů vybojoval v červenci na světovém šampionátu v americké Kalifornii titul mistrů světa. U zrodu úspěšného mužstva stál předloni i Josef Bolen. Potíž nastala jen s autentickým natáčením přímo v ordinaci, protože pracuje v Kraslicích na Sokolovsku jako gynekolog.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékařský mistr světa Josef Bolen ve své ordinaci v Kraslicích | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Pan doktor vyniká lidskostí, dovede pacientku odreagovat od stresu při vyšetření. To umí málokterý lékař,“ říká jedna z pacientek, když vychází z gynekologické ordinace doktora Josefa Bolena.

Že je její gynekolog úspěšný fotbalista, prý ví také. „Je prostě dobrý,“ dodává paní Helena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští lékaři vybojovali v Kalifornii titul mistrů světa ve fotbale. S gynekologem Josefem Bolenem natáčel Jan Kaliba

Ve fotbalovém týmu českých lékařů jsou chirurgové, anesteziologové, neurologové, praktický lékař, specialista ORL, psychiatr, onkolog či rehabilitační lékaři.

 

„To naše mužstvo čítá nějakých 35 členů. Máme do půl roku vždycky tři reprezentační srazy po České republice, většinou v místech, odkud pochází naši spoluhráči. Snažíme se do toho vložit i nějaké charitativní prvky,“ popisuje fotbalovou přípravu Josef Bolen, jeden z nejzkušenějších členů lékařského mužstva.

„Nehraje se určitě v rukavičkách. Jsou opravu vypjaté zápasy, které hrotí až za hranu toho, co by muselo být,“ dodává Josef Bolen.

Josef Bolen umí pacientky na gynekologickém křesle uvolnit podobně jako na hřišti spoluhráče | Foto: Jan Kaliba

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme