Haindlová se nebude ucházet o post předsedy FAČR, pozici zřejmě obhájí Pelta

Současný předseda fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta zřejmě obhájí svou pozici. Markéta Haindlová, předsedkyně odvolací a revizní komise, totiž oznámila, že se na červnové valné hromadě nebude o nejvyšší funkci ucházet. Podle svých slov totiž nezískala ve fotbalovém hnutí dostatečnou podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference po zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR ohledně možného odvolání trenéra Bílka, Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek

„Kandidaturu jsem podala v pátek. Protože se ale nenašel dostatečný počet nominací, musela jsem ji stáhnout,“ vysvětluje šestadvacetiletá Haindlová.

Zájemce o post předsedy musí být navržen buď třemi krajskými svazy, osmi okresními svazy nebo deseti kluby od prvoligových až po divizní. Případná podpora navíc musí být přislíbena již před volební valnou hromadou. To se nakonec v případě současné předsedkyně odvolací a revizní komise nestalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Markéta Haindlová nakonec nebude kandidovat na post předsedy FAČR

„Jeden předseda klubu mi tu nominaci dal, jenže potom ji nové vedení stáhlo, což by asi byla otázka toho, jak by to posoudil výkonný výbor. Nicméně já už jsem měla předběžnou informaci o tom, že by moji kandidaturu stejně posoudili jako neplatnou,“ dodává Haindlová.

Miroslav Pelta tak zřejmě nebude mít při volbě protikandidáta. Volební valná hromada se bude konat 8. června v Praze. Kandidáti do výkonného výboru budou známi v úterý.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme