Heřmanice ožily. Fotbalisté trápili ligové Slovácko

Až dosud byly Heřmanice známy pouze tím, že na jejich území leží věznice. Po druhém kole fotbalového Ondrášovka cupu si název tohoto ostravského obvodu budou pamatovat minimálně fanoušci 1. FC Slovácka. Právě zde se proti místním amatérům představil aktuálně dvanáctý tým Gambrinus ligy.

Věznice Heřmanice

Věznice Heřmanice | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Už postup přes divizní Lískovec byl pro TJ Heřmanice velký úspěch. Měření sil s ligovým Slováckem se tak pro klub ze šesté nejvyšší soutěže stalo rázem největším zápasem v jeho dějinách. I proto jdou tentokrát na fotbal babičky, tetičky, manželky, kamarádi i bývalí hráči jako třeba Tomáš Boháček.

"Hrával jsem tady dvacet let, tohle utkání závidím. Důležitost tohoto zápasu je nepopsatelná. Je to pro všechny obrovský zážitek," říká Boháček.

00:00 / 00:00

V Heřmanicích natáčel reportér Radim Sajbot

Normálně chodí do Heřmanic na zápasy I. A třídy okolo padesáti diváků. Teď jich dorazilo šest stovek. A mají radost. Vždyť po bezbrankovém poločase je trenér Slovácka Miroslav Soukup rudý vzteky.

"Pokud ti hráči chtějí hrát ligu, tak musí takovýhle zápas odehrát celý bez trenéra a musí ho umět vyhrát. Ne abych já jim říkal, jak si mají poradit s mužstvem z A třídy. K tomu já nemám slov," rozčiloval se kouč týmu z Uherského Hradiště.

Slovácko nakonec vítězí 2:0. Science fiction v podobě postupu mužstva, za které hráli řidič, úředník, technik anebo operátor v call centru, se nekoná. Své zklamání skrývá těžko zvlášť Martin Šebek, který pouhých šest minut před koncem mohl vyrovnat z obrovské šance na 1:1.

"Kdybych to dal, bylo by to 1:1, mohly být penalty a zase jsme mohli postoupit. Přehrávali nás, to šlo vidět, ale myslím, že až takový rozdíl to nebyl. Mohli jsme si po zápase pořádně popít - o to jsme přišli," usmál se nakonec Martin Šebek.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít