Hlavní fotbalovou událostí roku je Euro, Češi doufají v postup ze skupiny, Pelta sní i o finále

Čeští fotbalisté mají pro tento rok jasný cíl - uspět na mistrovství Evropy. Šampionát ve Francii bude hodně sledovaný, a nejen kvůli dění na hřištích. Po pařížských atentátech se čekají velká bezpečnostní opatření. Všichni ale doufají, že hlavní bude sportovní výkon. Český tým nečeká lehký úkol.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotelový komplex obklopuje rozlehlý park

Hotelový komplex obklopuje rozlehlý park | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

„Samozřejmě, z mého pohledu je ta skupina určitě těžká,“ zhodnotil začátkem prosince trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba los závěrečného turnaje letošního evropského šampionátu.

Věří ale, že se proti Španělsku, Turecku a Chorvatsku povede něco podobného jako v kvalifikační skupině a Češi favority zaskočí, dál postoupí první dva a potom čtyři nejlepší týmy ze třetích míst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté budou mít na Euru ve Francii špičkové zázemí. A všichni doufají v postup ze skupiny

„Uznávám, že šance postupu je velká a také respektuju to, že předseda chce postoupit. Já si myslím, že předseda chce vyhrát ten šampionát,“ pousmál se trenér národního týmu přání šéfa Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty.

Poprvé se národní mužstvo letos sejde v březnu, kdy absolvuje testovací dvojzápas: 24. března hodlá hrát v Praze, 29. března pak vyrazí do Švédska, což je první oficiálně potvrzený soupeř před ME.

Po skončení ligových soutěží v Evropě se národní tým sejde v Praze zřejmě 23. května, pak odjede na soustředění do rakouského Seefeldu. Po návratu do Prahy ještě absolvuje na domácí půdě generálku, která by se měla uskutečnit 6. června. Pak je čeká cesta do Francie

Šampionát startuje 10. června a čeští hráči by ve Francii měli mít dokonalé zázemí, aby se mohli koncentrovat jen na fotbal.

„Určitě nějaké to soukromí budeme chtít hráčům udržet a budeme chtít, aby byli, nechci říct zavření, ale aby měli takové zázemí, které nám umožní co nejlépe se připravit k zápasům,“ uvedl Vrba.

„Je tam 65 pokojů, bude to exkluzivně pro nás, takže nikdo jiný tam nebude. S tím, že máme kousek do centra města,“ popsal manažer reprezentace Dušan Fitzel hotel Château Belmont.

Ten leží v v centru města Tours, asi dvě hodiny autem od Paříže, kde budou mít hráči veškeré fotbalové i nefotbalové zázemí. A z této základny budou vyrážet na zápasy, do Toulouse, Lens a St.Etiene vzdálených od Tours mezi 430 a 520 kilometry.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme