Honosný Stade Vélodrome liberecké fotbalisty okouzlil. Blížícím se Eurem ale Marseille nedýchá

Za devět měsíců začne ve Francii mistrovství Evropy ve fotbale. Chybět na něm nebude ani český výběr. Los základních skupin ještě neznáme, ale třeba si svěřenci trenéra Pavla Vrby zahrají v Marseille, na moderním stadionu Velodrome, který si v týdnu v utkání Evropské ligy vyzkoušeli také liberečtí fotbalisté. Jejich fanoušci ale atmosféru blížícího se šampionátu nenasáli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stade Vélodrome, domácí stadion Olympique Marseille, bude hostit zápasy fotbalového mistrovství Evropy | Foto: Jaroslav Appeltauer

„Nevidíme žádné známky toho, že by tu mělo být Euro,“ shodovali se příznivci Slovanu.

Skupinka fanoušků vyrazila podpořit severočeský klub v utkání Evropské ligy s domácím Olympiquem a zblízka tak obdivovala nově zrekonstruovaný stadion, sedmašedesátitisícový Stade Vélodrome.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fanouškům libereckého Slovanu připomínalo v Marseille Euro maximálně staveniště. Stadion Stade Vélodrome je ale ohromil, stejně tak i hráče

V okolí mohutné stavby se ještě pracuje. Jeřáb i náklaďáky tady zdaleka ještě nekončí. Budova, která je součástí stadionu, není zdaleka dokončená.

Staveniště je tedy známkou toho, že se v Marseille Euro chystá, jinak ale rozhodně nelze říct, že by v hlavním městě Provence byl blížící se šampionát jakkoli cítit.

„V tuhle chvíli ještě ne, šampionát je ještě daleko. Místní fotbaloví fanoušci mají rádi domácí Olympique, ale zase tak velkými fanoušky národního týmu nejsou. Obyvatelé Marseille budou prožívat evropský šampionát, pokud se Francie dostane alespoň do semifinále, předtím to tolik prožívat nebudou,“ vysvětluje Fabrice Lombertti, novinář deníku La Province.

Pořádat tak velkou fotbalovou akci ve Francii i tak považuje za správné, organizátoři se prý vyvarují častému nešvaru, stadiony budou připraveny včas. Ale z jedné věci právě tady v Marseille má Lombertti obavy.

„Nemyslím si, že je všechno úplně v pořádku. Je tu velký problém s bezpečností. Nevím, jestli jste to zaznamenali, ale je tady poměrně velká kriminalita. Organizátoři dělají všechno pro to, aby se tohle nijak nedotklo šampionátu, ale jak říkám, největším problémem je bezpečnost,“ upozorňuje.

Svůj pohled na věc nabízí i Robert, fanda Olympique. „Je to tady v Marseille trochu znát, navíc Marseille je částí Francie, která má velké problémy s imigranty. Ale jo, Euro bude stát za to, budeme sledovat náš tým a těšíme se na to.“

Coufal: Pavelka se na Stade Vélodrome vrátí

V noční Marseille má řada místních ustláno přímo na ulici, na světě jsou jistě i bezpečnější místa, samotní hráči ale tohle nejspíš nepocítí, ti liberečtí si z přístavního města pak spíš přivezli vzpomínky na krásný Stade Vélodrome, tak jako třeba liberecký Vladimír Coufal.

„Je to nádherný stadion, dominanta města, jsme rádi, že jsme tu mohli být. V kabině máme tři reprezentanty, už jsem na rozcvičce Pavlasovi (David Pavelka - pozn. red.) říkal, že tady za chvíli bude hrát,“ líčil obránce Slovanu.

David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme