Německo 0:1 Česko

Horst Siegl: Fotbalový rok 2011 musíme hodnotit kladně

Postup na Euro 2012, Plzeňská Viktoria v Lize mistrů nebo převrat ve sportovním vedení Sparty. I takový byl rok 2011 z pohledu českého fotbalu. Nejlepší střelec v historii české ligy a bývalý reprezentant Horst Siegl ji i přes pár škraloupů hodnotí pozitivně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syn a otec Sieglové | Foto: Štěpán Kačena

„Já si myslím, že rok 2011 musíme hodnotit kladně. Národní tým měl velkou kritiku, ale nakonec na EURO postoupil a to je pozitivní. I česká liga, která má docela slušnou návštěvnost, je docela atraktivní na naše poměry,“ říká Horst Siegl, který ve své kariéře nastřílel 176 ligových gólů a 7 reprezentačních.

Nejvíce byl gólově plodný v pražské Spartě, kde působil v součtu 11 sezón. Právě letenský klub mu k srdci přirostl nejvíce a i proto velice bedlivě sledoval změny, které se ve Spartě na konci roku 2011 staly. Jen připomeňme tu nejzásadnější - na postu sportovního manažera vystřídal Jozefa Chovance Jaroslav Hřebík.

„Jsem sám zvědavý, jak se ujmou té role, že chtějí hrát stejný fotbal, což je samozřejmě velice těžké. Ale jak se říká, dvakrát nevstoupíte do stejné řeky a pan Hřebík do ní vstupuje potřetí, tak uvidíme. Sparta bude muset vždy vyhrávat a to je složité.“

Sparta, jakožto nejúspěšnější fotbalový klub u nás, byla letos ve stínu plzeňské Viktorie. Ta zažila nejlepší rok své historie. Hrála základní skupinu Ligy mistrů a na jaře bude bojovat ve vyřazovací části Evropské ligy.

Fanoušci týmu okolo vůdce Pavla Horvátha a nynější hvězdy českého fotbalu Petra Jiráčka tak mají být právem na co hrdí. Jen je podle Horsta Siegla škoda, že právě druhý jmenovaný v kádru úřadujícího českého mistra na jaře nebude. Přestupuje totiž do německé Bundesligy, konkrétně do Wolfsburgu ….

„Oni si svůj cíl splnili, hráli Ligu mistrů a teď přijde Evropská liga. V našich poměrech je strašně těžká finanční situace a asi to byla nabídka, která se neodmítá,“ dodal Horst Singl.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme