Horváth si na vozíku odveze cenu pro Osobnost ligy

Fotbalisté Sparty a Olomouce rozehrají večer na Letné 25.ligové kolo, i když dění v nejvyšší domácí soutěži se přímo týká i slavnostní událost v Plzni. Kapitán vedoucího týmu tabulky Pavel Horváth si na vozíku taženým koňmi odveze z tamního pivovaru cenu pro Osobnost Gambrinus ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplický Pavel Verbíř a plzeňský Pavel Horváth v souboji o míč. Foto: František Bílek | Foto: David Kalvas

"Určitě na to mají vliv výsledky Plzně a samozřejmě moji spoluhráči. Asi mi ti kluci, co se mnou hrajou v manšaftu, sedli, tak jako sedím já jim. Daří se celému mužstvu a to je v kolektivním sportu nejlepší. Bez toho mužstva bych to určitě nevyhrál," říká skromně Pavel Horváth, ovšem mnohem bližší realitě by byla spíše opačně postavená věta.

Při vší úctě k trenérským schopnostem Pavla Vrby, jen těžko si můžeme představit, že by fotbalisté Plzně vedli ligovou tabulku s kádrem bez zmíněného kapitána. Právě Pavel Horváth je jedním z hráčů, na které se ještě vyplatí chodit dívat, většina těch dalších totiž zapadá spíše do popisu bývalého slavného reprezentanta Antonína Panenky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil o Pavlu Horváthovi i pražské Spartě

"Podle mě převažuje víc hráčů, kteří s tím míčem moc neumí, ale jsou dobře připravení fyzicky. Fotbalovosti je málo, nevidím třeba žádné zajímavé střely z dálky nebo momenty, o kterých bych si pak mohl vyprávět v hospodě," smutní Panenka.

A Pavel Horváth je mnohem více fotbalistou s geniální myšlenkou a vytříbenou kopací technikou než zdatným atletem. Takže i díky tomu dostal v minulém ročníku prestižní ankety Fotbalista roku suverénně nejvíce hlasů ze všech hráčů z domácí ligy, když se s přehledem vešel mezi jinak samé legionáře do nejlepší jedenáctky, a kromě toho získal dnes připomínanou cenu pro Osobnost Gambrinus ligy a tedy sudy piva.

Ale navzdory výjimečné sezoně si Pavel Horváth zatím nemůže být jistý, že své individuální ocenění spojí také s mistrovskými oslavami. V tabulce druhá Sparta sice podobně kreativní záložníky ve svém středu nemá, ale zase má jiné přednosti, které ji ještě umožňují stíhat vedoucí Plzeň.

Psotka oceňuje účelný sparťanský fotbal, i když divákům nemusí lahodit

"Asi to není to, co diváci chtějí - pohledný, atraktivní fotbal se spoustou střel a šancí, ale Sparta má nejlépe propracovanou defenzivu. Taktika dobře fungujícího týmu platila i na Liverpool. Sparta předvádí velmi dobrý fotbal. Není sice pro diváka tak atraktivní jako třeba plzeňský, mladoboleslavský, ale je velmi účelný," říká trenér olomoucké Sigmy Zdeněk Psotka.

Porovnávat své názory s realitou může od 20:15, kdy jeho svěřenci rozehrají na Letné 25. kolo právě utkáním na Spartě. A pokud se názory a realita nebudou moc lišit, může se stát, že bude minimálně do Velikonočního pondělí ztráta Pražanů na vedoucí Plzeň už jen tříbodová.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme