Hráči AC Milán před utkáním LM s Plzní vynechali trénink

Ani slavná Barcelona si to nedovolila, ale fotbalisté AC Milán to udělali s klidným svědomím. Dobrovolně se vzdali možnosti zatrénovat si na stadionu v pražském Edenu, kde je dnes večer čeká poslední zápas skupinové fáze Ligy mistrů proti Plzni. Takové furiantské gesto je ve fotbalové Evropě raritou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně si na rozdíl od těch milánských v Edenu zatrénovali | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Může se to zdát jako zbytečnost, ale stejně jako si herec rád vyzkouší jeviště předtím, než se na něj postaví při premiéře, tak i fotbalistovi je příjemné, když na sebe nechá dýchnout atmosféru neznámého stadionu dřív než při zápase.

„To je jedna věc, a taky si každý chce vyzkoušet trávník, odskoky, takové ty běžné věci. Já osobně se na tom hřišti vždycky raději proběhnu ještě před zápasem, než abych pak koukal, co se to děje,“ říká plzeňský záložník Petr Jiráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hráči AC Milán před utkání LM s Plzní vynechali trénink

A to zrovna ve chvíli, kdy sám postává připravený k předzápasovému tréninku na trávníku v Edenu, i když ten už za poslední měsíce znají Viktoriáni velmi dobře. A na adresu Milánských, kteří si tuhle kratochvíli odpírají, dodává:

„Mají nahráno, už postoupili, možná, že si to můžou dovolit. My se na to utkání připravujeme stoprocentně, nechceme nic podcenit.“

Jenže to ani AC Milán. Výprava italského velkoklubu sice přiletěla až vpodvečer a trénink v Edenu vynechala, ale jako podcenění situace se to prý chápat nedá.

„My jsme už před časem zavedli takovou praxi, že den před zápasem trénujeme ještě v našem centru Milanello a na stadionu soupeře už pak nikoli. Trénovali jsme v pondělí ráno,“ vysvětluje milánský kouč Massimiliano Allegri a týmu to takhle podle kapitána Massima Ambrosiniho vyhovuje.

„My hráči s tímhle trenérovým rozhodnutím souhlasíme, nevadí nám to. Stadion jsme si prohlédli a to nám stačí,“ souhlasí s nastoleným pořádkem Ambrosini.

Aby také ne, když ho bedlivě poslouchá vedle sedící šéf Allegri.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme