Hradec Králové si v dohrávce poradil s Příbramí

V dohrávce jedenadvacátého kola Gambrinus ligy porazil Hradec Králové Příbram 2:1, když vstřelil dva góly do poločasu. Hosté pak utkání zdramatizovali, ale na vyrovnání nedosáhli.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:1 (2:0)

Hradečtí od úvodního hvizdu potvrzovali, že jediná prohra na domácím hřišti není náhodná. Příbram přitlačili trvale na její obrannou půli a odměny se dočkali po střele Fischera už ve čtrnácté minutě.

00:00 / 00:00

Utkání Hradec Králové - Příbram sledoval redaktor Radiožurnálu Michal Jurman

Iniciativu si ponechali hradečtí do konce prvního poločasu. Navíc díky patičce Dvořáka a střele Klapky odcházeli do šaten s dvougólovým vedením. Hosté utkání zdramatizovali hned po přestávce, když se prosadil Koukal.

Na víc už ale hosté, kteří dohrávali po vyloučení Klesly poslední minuty v deseti, nedosáhli. Hradec dotáhl utkání do vítězného konce a poskočil v tabulce na desáté místo. Na sestup má náskok pěti bodů, zatímco Příbram dělí od patnáctého místa pouze tři body.

Branky: 14. Fischer, 37. Klapka - 51. Koukal. Rozhodčí: Makovička - Lhoták, Urban. ŽK: Dvořák - Nohýnek. ČK: 89. Klesa (Příbram). Diváci: 5454.
Hradec Králové: Lindr - Pávek, Chleboun, Kasálek - Fischer, Hochmeister (85. Pokorný), Klapka, Poděbradský - Pilař (80. Mišinský), Dvořák, Černý (59. Rezek). Trenér: Kotal.
Příbram: Kučera - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, Videgla (76. Wágner), P. Pilík (65. Papšys) - Jurdík (46. Koukal), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít