Hradec porazil trápící se Brno, Teplice remizovaly se Slavií

Fotbalisté Hradce Králové dokázali zvítězit na hřišti Zbrojovky Brno 3:1. V nedělním utkání 21. kola Gambrinus ligy si tak připsali důležité body v bitvě o setrvání v nejvyšší soutěži. Domácí naopak nevylepšili svou bilanci z jarní části ligy, v níž zatím získali jediný bod. Ve druhém nedělním duelu remizovala Slavia v Teplicích 1:1.

Martin Fenin (vlevo) a Michael Luftner bojují o míč během utkání 21. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Slavií. | Zdroj: ČTK

Klání mezi Brnem a Hradcem začalo mnohem lépe pro hosty, kteří svého soupeře v úvodu utkání jednoznačně přehrávali. Jejich aktivita hned v 9. minutě přinesla první branku, když se centr Strnada dostal k Janu Šislerovi, který překonal brankáře Petra.

Hradec jakoby vstřelený gól psychicky posílil a hned z následující šance mohl zvýšit Harba, který málem potrestal Petrovu chybu. Mladý Bosňan však mířil pouze do břevna.

Zbrojovka se herně osmělila až po třiceti minutách hry, kdy se na hřiště dostal útočník Traoré. Špatný úvod zápasu totiž donutil domácího trenéra Čuhela posílit útočné snažení. A změna se Brněnským vyplatila. Hned vzápětí totiž nechal Zavadil vyniknout brankáře Lindra, který jeho přímý kop vytáhl na tyč. Hra se tedy ke konci prvního poločasu vyrovnala, skóre se ale neměnilo.

Ve druhém poločase byl blízko vyrovnání již zmiňovaný Traoré, brankáře Lindra však nepřekonal. A tak se z navýšení náskoku radovali hradečtí fotbalisté. Po chybě domácích skóroval Hochmeister, který hlavou uklidil centrovaný míč do brány.

Brno se tak dostalo do nelehké situace, ze které se alespoň částečně dostalo v 62 minutě, kdy penaltu za faul na Švancaru proměnil Pavel Zavadil. Tento moment dal Zbrojovce šanci, na vyrovnání měla totiž ještě poměrně dost času. To však i přes šance Husára a aktivního Traoreho nepřicházelo.

Brněnští se snažili, několikrát byli blízko vyrovnání, nakonec však svému soupeři podlehli o dvě branky. V samém závěru utkání se totiž potřetí prosadili hostující 'Votroci', kteří využili otevřené obrany domácích. Střídající Dušan Uskovič obloučkem překonal Petra a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Brno tak ani na pátý pokus v jarní části ročníku nezvítězilo. To se naopak povedlo Hradci, který díky výhře opustil místa zaručující sestup.

Vondrášek minutu před koncem zařídil Teplicím bod

Ani jeden z celků z duelu mezi Teplicemi a Slavií nebude s výsledkem utkání 21. kola příliš spokojený. Tepličtí zůstali po remíze na patnáctém, tedy sestupovém místě, Pražané potvrdili osmou příčku v tabulce. Tým z Edenu má však zcela jiné ambice.

K utkání proti svému bývalému týmu nastoupil útočník Martin Fenin, který je odchovancem teplického fotbalu. Domácí fanoušci mu však příliš hezký návrat na mateřský stadion nepřichystali. Fenina před utkáním, i později při střídání vyprovázel pískot publika.

V úvodních minutách utkání byli aktivnější spíše Teplice, které předváděli přímočarý a rychlý fotbal. V 5. minutě se tak Severočeši mohli poprvé radovat, Vachoušek ale z dobré pozice přestřelil. O deset minut později způsobil další závar před brankou Slavie Litsingi, ani z této situace však gól nepadl.

Hosté nepředvedli v prvním poločase téměř nic. Jedinou jejich akcí, která stojí za zmínku, byla střela Juhara. Jeho pokus z úhlu ale brankář Grigar vyrazil.

Ve druhé půli se Pražané přeci jen začali prezentovat aktivnějším fotbalem. V 53. minutě si vypracoval slušnou šanci Juhar, který ale ani tentokrát gólový účet zápasu neotevřel. To se povedlo až dvacet minut před koncem jeho spoluhráči Vošahlíkovi, který centr na zadní tyč přetavil v úvodní branku utkání.

Slavia mohla znovu skórovat o tři minuty později, byl to však opět snaživý Juhar, kdo orazítkoval břevno teplické branky.

Teplice se v posledních minutách dost trápily, proto bylo nakonec velkým překvapením, když dokázal Tomáš Vondrášek vyrovnat. Stalo se tak v 89. minutě, když pětadvacetiletý obránce vyslal nepříliš tvrdou střelu, která ale k překvapení všech prošla brankáři Čontofalskému pod rukavicemi.

Nedělní zápasy 21. kola první fotbalové ligy:

FK Teplice - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 89. Vondrášek - 70. Vošahlík. Rozhodčí: M. Paták - Košec, Pospíšil. ŽK: Mahmutovič - Nitrianský, Gecov. Diváci: 4820.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jablonský, Rosa - Matula (57. Mahmutovič) - Litsingi, Vachoušek (81. Vůch), Ljevakovič, Chovanec (74. Podaný) - Jindráček. Trenér: Ščasný.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Vošahlík (80. Mičola), Petrák, Zmrhal, Juhar - Škutka (88. Škoda), Fenin (86. Gecov). Trenér: Rada.

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:3 (0:1)

Branky: 62. Zavadil z pen. - 9. Šisler, 55. Hochmeister, 90.+1 Uškovič. Rozhodčí: K. Hrubeš - Wilczek, T. Kovařík. ŽK: Mezlík, Hyčka - Hadaščok, Lindr. Diváci: 1826.

Brno: Petr - Pašek, Pernica, Sus, Hyčka (65. Markovič) - Mezlík, Šoljič (29. Traoré), Zavadil, Lutonský (55. Husár) - Švancara, Škoda. Trenér: Čuhel.

Hradec Králové: Lindr - Plašil, Fukal, Hochmeister, Poděbradský - Klapka (74. Uškovič), Šisler, Strnad, Harba, Štěpán (82. Kulič) - Hadaščok. Trenér: Plíšek.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít