Hradec remizoval se Slavií, výhry slaví Budějovice a Příbram

Fotbalisté Viktorie Žižkov zůstávají v Gambrinus lize bez jediného bodu ze hřišť soupeřů. V záchranářském utkání prohráli ve 14. kole v Českých Budějovicích 0:1. Po třech zápasech se přerušila vítězná série Slavie, která remizovala v Hradci Králové 1:1. V dalším utkání Baník Ostrava podlehl Příbrami 0:2.

Fotbalisté Slavie se radují v Hradci Králové z vedení 1:0

Fotbalisté Slavie se radují v Hradci Králové z vedení 1:0 | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)

Domácí začali aktivně, hosté ale postupně hru vyrovnali. V první půli však ani jeden z týmů skórovat nedokázal. To se povedlo budějovickým hráčům až v 58. minutě, kdy se po perfektním centru Sandra prosadil v malém vápně Ondrášek.

Poté si Jihočeši vytvářeli i další šance, které ale nedokázali proměnit. I přesto vyhráli v důležitém utkání 1:0 a v tabulce se odpoutali od předposledního Žižkova na tři body.

Branka: 56. Ondrášek. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Marek. ŽK: Ondrášek, Otepka, Rýdel - Böhm. Diváci: 2319

FC Hradec Králové - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Jediný zajímavý okamžik prvního poločasu znamenal vedení Slavie. Minutu před přestávkou hasil domácí Janoušek svou špatnou malou domu faulem na Hlouška a Pospěch nařízený pokutový kop s přehledem proměnil.

Po změně stran se hrál fotbal mnohem zajímavější a šancí přibývalo – hlavně před brankou Slavie. Hradečtí proměnili hned tu první, když ve 48. minutě zakončil rychlý protiútok Černý a ukončil tak po 523 minutách čekání Východočechů na gól.

Branky: 48. Černý - 44. Pospěch z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Štěrba. ŽK: Fischer - Latka, Milutinovič. Diváci: 6543

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:0)

Tři tisícovky diváků viděly na Bazalech spíš bojovný než pohledný fotbal. Domácí nedokázali z minima šancí skórovat, naopak po hrubkách ve vlastní obraně dvakrát inkasovali.

Hosté udeřili ve druhé půli. V 69. minutě otevřel skóre ranou z dálky Jiří Mareš a o chvíli později pečetil výsledek Tomáš Wágner.

Baník tak klesl v tabulce ze 13. na 14. místo a na předposlední Žižkov má náskok pouze jednoho bodu. Příbram je zatím šestá, pokud ale Bohemians 1905 zítra porazí Spartu, klesnou o jednu pozici.

Branky: 69. Mareš, 74. Wágner. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Kocián. ŽK: Cverna, Poliaček, Vašenda, Svěrkoš - T. Pilík, Šlapák. Diváci: 3074

Jan Kaliba, Pavel Kroneisl, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít