Hradec zvítězil nad Bohemians 1905, Příbram porazila Boleslav

Fotbalisté Hradce Králové i Příbrami získali v sedmém kole Gambrinus ligy všechny tři body. Východočeši doma porazili 2:0 Bohemians 1905, Příbram si stejným výsledkem rovněž na domácím trávníku poradila s Mladou Boleslaví.

Zleva Tomáš Rezek z Hradce a Josef Jindřišek z Bohemians v utkání sedmého kola Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

FC Hradec Králové - Bohemians 1905 2:0 (1:0)

První šanci utkání Hradce s Bohemians si vypracovali hosté, v sedmnácté minutě prověřil pozornost domácího gólmana Lindra hlavou Nešpor. Byli to ale domácí, kdo se radoval z úvodní branky zápasu.

V jednatřicáté minutě se k míči na pravé straně dostal Malinský, vyslal dělovku do šestnáctky soupeře a Dvořák poslal domácí do vedení. Těsně před koncem prvního poločasu mohl Hradec vést o dvě branky, jenomže Fischer mířil jen do hostujícího gólmana Sňozíka.

Domácí příznivci se přesto dočkali druhého zásahu do jeho brány, krátce po začátku druhé půle se k míči dostal Klapka, který tváří v tvář gólmanovi Bohemians nezaváhal a potvrdil výhru domácích.

Branky: 31. Dvořák, 50. Klapka. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Poděbradský - Růžička, Škoda. Diváci: 4890.

Hradec: Lindr - Poděbradský, Fukal, Chleboun, Zelený - Rezek (89. Plašil), Janoušek, Fischer, Klapka - Dvořák (79. Černý), Malinský (78. Štěpán). Trenér: Kotal.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Růžička - Moravec, Šumský (68. Bálek), Borek (60. Budinský), Bartek - Nešpor (71. Michálek), Škoda. Trenér: Medynský.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Na stadioně v Příbrami se na branku čekalo jen do desáté minuty. Boleslavský Rolko fauloval Šlapáka a domácí zahrávali trestný kop. Ke střele se postavil Pilík a nádherně trefil balon přímo k tyči Millerovy brány.

Trvalo jen šest minut, než domácím zajistil dvoubrankové vedení a nakonec i výhru Hejda. Ten využil po centru Koukala nepozornosti hostující obrany a nedal mladoboleslavskému gólmanovi nejmenší šanci.

Hostující tým mohl vyrovnat ještě v prvním poločase, ale Bulut svoji příležitost spálil. V sedmdesáté minutě navíc Mladá Boleslav přišla o vyloučeného Kyselu a na alespoň kontaktní gól už neměla sílu.

Branky: 11. T. Pilík, 17. Hejda. Rozhodčí: Adam - Peřina, Dobrovolný. ŽK: T. Pilík - Kysela. ČK: 70. Kysela. Diváci: 2916.

Příbram: Hruška - M. Štochl, Krejčí, Hejda, Pleško - Mareš, Koukal (90. Videgla), Tarczal, T. Pilík (66. Papšys) - Wágner, Šlapák (90. Jurdík). Trenér: Vavruška.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Kalina - Opiela (87. Wojnar), Procházka, Kúdela - Zahustel (64. Řezníček), Bulut, Chramosta. Trenér: Koubek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít