I dvanáct tisíc lidí může udělat pořádný rachot, říká před duelem v Olomouci trenér dánských fotbalistů

Jeden z nejdůležitějších zápasů kvalifikace mistrovství světa čeká v Olomouci české fotbalisty. Pokud večer porazí Dány, mohou jim v tabulce výrazně odskočit, a trochu si vyčistit cestu ke druhé příčce. Utkání je vyprodané, a řada fanoušků tak musí držet palce reprezentantům pouze na dálku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České fotbalisty požene za vítězstvím nad Dánskem zaplněný Andrův stadion v Olomouci | Zdroj: ČTK

"Mám permanentku, tady sedávám," ukazuje smutně důchodce Leopold na sedačku, kterou dnes obsadí jiný fanoušek. Na zápasy Sigmy sice chodí pravidelně, ale na večerní utkání reprezentace se klubová permanentka nevztahuje.

"Jsem důchodce, peněz mi nepřibývá. Ani nevím, kolik ten lístek stojí, ale asi dost," přemýšlí pan Leopold, který českým fotbalistům ale fandit bude, stejně jako diváci na stadionu.

Lidé na Hané zápasem žijí a dá se očekávat, že vytvoří reprezentantům bouřlivou atmosféru. Takže ani nemusí vadit, že se na Andrův stadion vejde jen necelých 13 tisíc fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidé na Hané žijí fotbalem, českým fotbalistům bude proti Dánsku fandit vyprodaný stadion v Olomouci

"Na počtu diváků tolik nezáleží, záleží na intenzitě fandění, když tady bude 12 nebo 13 tisíc, může to být stejný rachot, jako když jinde fandí trojnásobek příznivců," říká trenér dánských fotbalistů Morten Olsen, který vítá, že je hřiště skvěle připraveno.

Kvalitního trávníku by rádi využili i čeští fotbalisté, kteří se na něm pokusí překonat jeden z nejlépe organizovaných souborů v Evropě.

"Dánové hráli vždycky dobře takticky, mohli jste to vidět i na Euru, i když teď ty výsledky moc dobré nemají. Ale proti takticky dobře vyspělému týmu se nikdy nehraje dobře," myslí si kapitán Tomáš Rosický, že podceňovaní Dánové nemohli zapomenout bránit.

"Držím jim palce. Kéž by jim to vyšlo," vzkazuje z posledního tréninku českých fotbalistů paní Jarmila. Držet palce můžete i při přímém přenosu Radiožurnálu, který začíná stejně jako zápas, tedy ve 20.30.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme