I přes prohru v Polsku prožívá česká fotbalová reprezentace veleúspěšné období

Postup na Euro, okysličení kádru, ale také čekání na čisté konto nebo aféra kolem Davida Limberského. To všechno byl letošní rok české fotbalové reprezentace, který skončil porážkou v přípravném utkání v Polsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká fotbalová reprezentace před utkáním se Srbskem

Česká fotbalová reprezentace před utkáním se Srbskem | Zdroj: ČTK

„Uhráli jsme v kvalifikaci dvaadvacet bodů, to je velice slušný výsledek. Bylo navíc jedno, jestli jsme hráli doma nebo venku. Dokonce jsme si víc výher přivezli z hřišť soupeřů. To ukazuje na sílu našeho mužstva,“ komentoval povedenou kvalifikaci trenér reprezentace Pavel Vrba.

Tak oslnivý jako rok loňský ten letošní snad ani být nemohl. Svěřenci Pavla Vrby prohráli na Islandu, doma s Tureckem a remizovali s Lotyšskem, ale postup oslavili už dva zápasy před koncem kvalifikace. Svou skupinu dokonce vyhráli. To je sice největší, ale rozhodně ne jediné plus. Do českého týmu okamžitě zapadli nováčci jako Šural, Skalák nebo David Pavelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba hodnotí veleúspěšné období českého týmu

„Jsem rád, že jsem se k postupu nachomýtl a mohl být u toho na hřišti. Snad ještě dostanu šanci,“ užíval si postupové oslavy Pavelka.

Reprezentace ale řešila také problémy. Třeba ten s obráncem Davidem Limberským, který opilý naboural auto, v nejbližším ligovém duelu slavil gól točením imaginárním volantem a Pavel Vrba ho nenominoval na následující zápasy. Říct proč, to ale nechtěl.

„Není prostě nominovaný, rozhodl jsem se ho nenominovat. Pánové, ještě jedna otázka o Limberském a půjdu pryč. Buď je to tisková konference o nominaci, nebo o Limberském, jestli o něm, tak půjdu pryč,“ reagoval na kauzu trenér národního mužstva.

A také s jednou vyloženě fotbalovou lapálií se český národní tým potýká: ani v jednom utkání nezvládl uhájit čisté konto.

„Když se sejdeme, tak víc trénujeme ofenzivu. Nicméně před šampionátem budeme muset zapracovat na tom, abychom nedovolili soupeři střílet branky. Naším hlavním cílem na jaře je zlepšit obranu,“ vytyčuje si Pavel Vrba úkol pro rok následující, ve kterém povede českou fotbalovou reprezentaci na zmíněném evropském šampionátu.

Jan Suchan, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme