Ibrahimovic dal hattrick během 14 minut a zařídil vítězství AC Milán

Fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic předvedl v italské Serii A nevídaný kousek. Během pouhých 14 minut si připsal hattrick a nejvýrazněji se podepsal pod vítězství AC Milán nad Palermem 4:0. Ve druhém utkání neudržel Juventus vedení a s Chievem remizoval 1:1.

Zlatan Ibrahimovic (v bílém) zaznamenal na hřišti Palerma hattrick, domácí hráči jen bezmocne přihlížejí. AC Milán porazil Palermo v Serii A 4:0 | Zdroj: Reuters

Ibrahimovic v předchozích třech utkáních v sestavě AC Milán chyběl, protože si odpykával třízápasový trest za úder do obličeje protihráče. Lepší návrat na trávník si snad ani nemohl přát.

Skóre otevřel v 21. minutě zápasu, když zužitkoval chytrou přihrávku Brazilce Robinha, který našel skulinku v domácí obraně. Jen o deset minut později zvyšoval švédský útočník na 2:0 po navlas stejné situaci.

Hattricku docílil Zlatan Ibrahimovic v 35. minutě utkání, když se prosadil střelou zpoza pokutového území. V tabulce střelců se hvězda AC Milán dotáhla s 18 přesnými zásahy na vedoucího Antonia Di Nataleho z Udine.

Stále neporažen zůstává v letošní sezoně Juventus, kterého ale musela remíza 1:1 s Chievem mrzet. Od 18. minuty totiž Juventus vedl gólem Paola De Ceglia, jenomže o těsné vedení patnáct minut před koncem utkání přišel, když se prosadil Boukary Dramé. V sestavě Chieva se na posledních sedm minut zápas objevil i český záložník Kamil Vacek.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Palermo - AC Milán 0:4 (21., 31. a 35. Ibrahimovic, 58. Silva), Juventus Turín - Chievo 1:1 (18. De Ceglie - 76. Dramé).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít