Ikaunieks pomohl Jihlavě dvěma góly k výhře 3:1 s Hradcem Králové

Fotbalisté Jihlavy si v 18. kole 1. Fotbalové ligy poradili 3:1 s Hradcem Králové a odsunuli ho tak na předposlední příčku. Dvěma slepenými góly se na vítězství podílel lotyšský záložník Davis Ikaunieks.

Davis Ikaunieks překonal brankáře Ottmara dvakrát

Davis Ikaunieks překonal brankáře Ottmara dvakrát | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Davis Ikaunieks byl hned u první akce Jihlavy, kdy ve čtvrté minutě poslal centr, který ve vápně hlavičkoval Michal Rabušic, ale gólman Radim Ottmar byl ve střehu.

Gólmana Jana Hanuše prověřil ve 21. minutě Petr Schwarz, jehož střela šla po zemi a brankář si s ní poradil. Následně šla ve 23. minutě poprvé do vedení Jihlava díky trefě Davise Ikauniekse, který se na levé straně dostal za obránce kličkou a následně překonal brankáře.

Centr Lukáše Vaculíka sice napoprvé nevyšel, balón se ale odrazil k Josefovi Urblíkovi, který ho nakopl za obránce, kde si počkal Ikaunieks a ze vzduchu trefil roh a nedal Ottmarovi šanci. Svým druhým gólem dostal Jihlavu do dvougólového vedení.

Ve 35. minutě navyšoval vedení Vysočanů Pavel Dvořák, který pálil zkraje velkého vápna. Zanedlouho mohla Jihlava navýšit na 4:0, ale Ottmar převedl skvělý proti střele Urblíka. Ikaunieks mohl zaznamenat hattrick, ale přehození Ottmara mu v závěru poločasu nevyšlo a míč poslal nad bránu.

Při vstupu do druhé části se hráči museli potýkat se sněhovou vánicí. A zadařilo se Hradci, který v 52. minutě snížil na 1:3. Přízemní centr Ladislava Martana zužitkoval Jakub Šípek, který poslal míč do brány ve skluzu a ve druhém ligovém utkání si připsal premiérový gól. Šípek se dostal k zakončení ještě v 59. minutě, ale hlavičkoval vedle brány Hanuše. Do šance opět dostal Ikaunieks, ale Ottmar byl pozorný. V závěru ho ještě ohrozil Hronek, ale taktéž byl neúspěšný.