Indicie mluví jasně, hrát by měli v baráži Čech i Baroš

Čeští fotbalisté si zítra zahrají první ze dvou barážových utkání o postup na evropský šampionát. A už dnes je zřejmé v jaké sestavě se v domácím duelu proti Černé Hoře na Letné představí. Debaty o zdravotním stavu největších opor sice zůstanou uvnitř reprezentačního A-týmu, ovšem jejich obsah a důsledek tušit můžeme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech s maskou na svůj zlomený nos | Zdroj: ČTK

Ochranná maska přikrývá jen zlomený nos, takže vidět rozesmátá ústa umožňuje. Petru Čechovi sice nemůže být úplně nejlépe, po některém tréninkovém skoku hmatem zkontroluje helmu i nový chránič, ale vypadá to na to, že trenérovi i hráčům mohl říct: Jdu do branky. ...

„Samozřejmě chceme, aby chytal, počítáme s tím. I kdyby byla varianta, že by Petr náhodou nemohl, čemuž nevěřím, tak jsou tady další dva gólmani, kteří jsou zkušení a určitě se z toho nezblázní. Oba jsou vychytaní ze zahraničí, takže by to zvládli také. Ale Petrova role je neoddiskutovatelná,“ počítal dopředu s účastí Petra Čecha v brance kapitán Tomáš Rosický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Indicie mluví jasně, hrát by měli v baráži Čech i Baroš

A dost podobně mluvil také trenér Michal Bílek. „Stejně jako všichni kluci věříme, že nastoupí. Soupeř je nepříjemný při standardních situacích, protože má vysoké hráče, kteří se dovedou prosadit. Lze předpokládat, že bude řada osobních soubojů. Musíme Petra v tomhle trošku ochránit. Chodit soupeři do těla, aby se k němu nedostal.“

Jde sice o nepřímé potvrzení skutečnosti, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že Petr Čech odchytá úvodní barážový duel na Letné proti Černé Hoře. Ostatně kouč národního týmu Michal Bílek vyslovil ještě před posledním tréninkem na tiskové konferenci přesvědčivější indicii.

To když řekl, jak bude vypadat zápis o utkání. „Druhým brankářem bude Drobný.“ Že budou na soupisce dva brankáři, a Jaroslav Drobný bude jako ten druhý, ještě nutně nemusí znamenat, že nebude chytat.

Ale představa, že by Petra Čecha použil kouč Michal Bílek pouze jako náhradníka, moc racionální není. To už by raději určitě napsal do zápisu dva stoprocentně zdravé brankáře.

Baroš je důležitý

Ostatně podobné je to i v případě Milana Baroše. Také tady trenér přímo neřekl, že útočníka postaví, zároveň ale prohlásil, že je zdravý, naplno trénuje.

„Je připraven nastoupit do utkání také. Milan Baroš je důležitý hráč. Je to jiný typ útočníka než Pekhart s Lafatou. Je gólový, byť se v poslední době neprosazuje, tak šance si vytvářel. V Litvě dokázal, že je pro nás pořád přínosem. Podílel se na prvních dvou brankách a měl další dvě šance. Takže jsem rád, že se dal zdravotně do pořádku,“ uvedl Bílek.

Překvapení vyloučit nemůžeme, je ale nanejvýš pravděpodobné, že do zápasu s Černou Horou půjde tým s kompletním trojlístkem nejzkušenějších fotbalistů, Petrem Čechem v brance, Milanem Barošem v útoku a záložníkem Tomášem Rosickým s kapitánským céčkem.

„Samozřejmě důležitost je obrovská! Nevím, kam bych to zařadil v mé kariéře, ale momentálně je to priorita,“ prohlásil Tomáš Rosický.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme