Inter Milán přeskočil v tabulce Neapol, Serii A stále vede Juventus

Fotbalisté Interu Milán poskočili v tabulce italské Serie A na druhé místo, ze kterého sesadili díky vítězství 2:1 Neapol. Lídrem nejvyšší italské soutěže zůstává se čtyřbodovým náskokem Juventus, který zdolal Palermo 1:0.

Trenér Juventusus Turán Antonio Conte se konečně vrátil na střídačku svého týmu

Trenér Juventusus Turán Antonio Conte se konečně vrátil na střídačku svého týmu | Zdroj: Reuters

Na první gól utkání mezi Interem a Neapolí čekali diváci jen do 6. minuty, kdy stál ve správný čas na správném místě Guarín a otevřel skóre. Do konce prvního poločasu si domácí vypracovali dokonce dvoubrankové vedení, když se v 39. minutě prosadil Milito.

Hosté ještě vykřesali naději na začátku druhé půle, po centru slovenského reprezentanta Hamšíka nakonec dostrkal balon za brankovou čáru Cavani. Jenomže na víc se Neapol nezmohla a přišla o pětizápasovou série bez porážky. V tabulce ji navíc přeskočil právě Inter.

Juventusu stačila k vítězství nad Palermem jediná podařená akce, v 50. minutě uvolnil Vučinič Lichtsteinera, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Palermo navíc dohrávalo posledních patnáct minut v deseti po vyloučení Morganella, který dvakrát během osmi minut viděl žlutou kartu a musel se poroučet ze hřiště.

Speciální bylo utkání pro trenéra Juventusu Antonia Conteho, který byl čtyři měsíce v trestu poté, co nenahlásil ovlivňování výsledků.

AC Milán zvítězil na hřišti FC Turín 4:2, ale na výhru se pořádně nadřel, na domácí totiž musel po chybě stopera Nocerina dotahovat. Ještě do poločasu bylo zásluhou Robina srovnáno, po přestávce pak hosté spustili kanonádu a odskočili na vedení 4:1. Kosmeticky už pak výsledek jen upravil Bianchi.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Cagliari - Chievo 0:2 (67. Paloschi, 87. Thereau), FC Turín - AC Milán 2:4 (28. Santana, 80. Bianchi - 40. Robinho, 53. Nocerino, 61. Pazzini, 76. El Shaarawy), Palermo - Juventus Turín 0:1 (50. Lichtsteiner), Pescara - FC Janov 2:0 (53. Abbruscato, 73. Vukušič), Siena - Catania 1:3 (10. Rosina - 67. a 82. Bergessio, 50. Castro), Inter Milán - Neapol 2:1 (8. Guarín, 39. Milito - 54. Cavani).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít