Italové a Španělé už mají jisté EURO, Slováci ostudně prohráli

Italští a španělští fotbalisté jsou dalšími celky, které už nemůžou přijít o účast na evropském šampionátu v roce 2012. Squadra azzurra získala definitivu díky vítězství 1:0 nad Slovinskem, úřadující mistři světa i Evropy pak výhrou 6:0 nad Lichtenštejnskem. Turnaj se naopak trochu vzdálil Slovákům, kteří doma utržili debakl 0:4 od Arménů.

Slovenští fotbalisté zpytují svědomí. Právě prohráli s Arménií 0:4

Slovenští fotbalisté zpytují svědomí. Právě prohráli s Arménií 0:4 | Zdroj: ČTK

Kontinentální šampionát už má pět jistých účastníků. Itálie a Španělsko se připojily k Německu a pořádajícím zemím Polsku a Ukrajině.

Vstříc turnaji nebo minimálně baráži mohli vykročit také hráči Slovenska, kterým navíc pomohla remíza Ruska s Irskem 0:0. Jenže v Žilině se v utkání proti Arménii událo něco, co nečekal vůbec nikdo. Fanoušci sice nebyli nadšení ani z poločasového výsledku 0:0, ale určitě by ho brali mnohem raději než porážku 0:4. První gól přitom hosté vstřelili až v 57. minutě.

V "české" skupině I se vyjasňuje. Španělé mají "doma" přímý postup, a tak se bojuje už jen o účast v baráži. A ve hře už jsou jen Češi a Skotové, kteří připravili i o teoretickou naději Litvu. Porazili ji 1:0 gólem Naismitha z 50. minuty.

V britském derby ve skupině G porazila Anglie Wales 1:0 gólem Ashleyho Younga. Zajímavá je pak remíza Rumunska s Francií 0:0, stejný výsledek mezi Rakouskem a Tureckem, smírný stav 1:1 v utkání Lotyšsko - Řecko nebo vítězství Dánska nad Norskem 2:0.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít