Italové porazili na Poháru FIFA Mexičany, Uruguay podlehla Španělsku

Fotbalisté Itálie porazili ve svém prvním utkání Poháru FIFA výběr Mexika 2:1. Vyrovnaný duel na stadionu Maracaná rozhodl dvanáct minut před koncem útočník Mario Balotelli, který si tak napravil reputaci po vyloučení během kvalifikačního duelu o mistrovství světa v České republice. Ve druhém zápase Španělé přehráli Uruguay.

Andrea Pirlo proměňuje volný přímý kop v utkání Poháru FIFA mezi týmy Itálie a Mexika | Zdroj: Reuters

Italové byli v úvodu souboje s Mexikem jednoznačně aktivnějším celkem, první šance Balotelliho ale gólem neskončila. Když se na druhé straně neprosadil ani Dos Santos, přihlásil se o slovo italský záložník Andrea Pirlo, který střelou z přímého kopu otevřel skóre.

Ve 34. minutě však bylo vyrovnáno. Postaral se o to Hernández, který proměněnou penaltou potrestal faul Barzagliho na aktivního Dos Santose.

O vítězství finalistů posledního evropského šampionátu tak rozhodl až druhý poločas, když se v 78. minutě prosadil Mario Balotelli. Italové tedy zažívají úspěšný vstup do brazilského turnaje a v tabulce skupiny A bodově dotahují domácí fotbalisty.

Španělé na úvod vítězně

Ve druhém zápase v Recifé spolu změřily síly týmy Španělska a Uruguaye. A úspěšnější byl po povedené první půli celek z Pyrenejského poloostrova. V 10. minutě ještě Fábregas nastřelil pouze tyč, o dalších deset minut později už se ale mistři Evropy z roku 2012 mohli radovat. Prosadil se Pedro, na jehož střelu neměl brankář Mexika po teči svého spoluháče sebemenší šanci.

Na 2:0 zvýšili Španělé ve 32. minutě, kdy Soldado využil povedené přihrávky od Fábregase. Tato trefa se později ukázala být vítěznou.

Na rozdíl jediného gólu totiž dvě minuty před koncem základní hrací doby snížil proměněným přímým kopem Suaréz. Víc branek však Mexičané během druhého poločasu vstřelit nedokázali, a tak Španělsko slaví zisk prvních tří bodů na turnaji.

Fotbalový Pohár FIFA:

Skupina A:

Mexiko - Itálie 1:2 (1:1)
Branky: 34. Hernández z pen. - 27. Pirlo, 78. Balotelli. Rozhodčí: Osses (Chile). Diváci: 76 800.

Mexiko: Corona - Flores, Rodríguez, Moreno, Salcido - Zavala (86. Jiménez), Torrado - Aquino (53. Mier), Dos Santos, Guardado - Hernández. Trenér: De la Torre.
Itálie: Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini, De Sciglio - De Rossi, Pirlo - Marchisio (68. Cerci), Montolivo, Giaccherini (88. Aquilani) - Balotelli (85. Gilardino). Trenér: Prandelli.

Skupina B:

Španělsko - Uruguay 2:1 (2:0)
Branky: 20. Pedro, 32. Soldado - 88. Suárez. Rozhodčí: Nišimura (Jap.). Diváci: 41 705.

Španělsko: Casillas - Arbeloa, Ramos, Piqué, Alba - Xavi (77. Martínez), Busquets, Iniesta - Pedro (81. Mata), Soldado, Fábregas (65. Cazorla). Trenér: Del Bosque.
Uruguay: Muslera - M. Pereira, Lugano, Godín, Cáceres - Gargano (63. Lodeiro), Pérez (69. Forlán), Rodríguez - Suárez, Ramírez (46. González), Cavani. Trenér: Tabárez.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít