Italové už jsou v Praze, i s Balotellim a Pirlem

Už v pátek po půl jedenácté večer bude jasno o tom, zda česká fotbalová reprezentace bude mít ještě reálné postupové šance v boji o účast na mistrovství světa 2014. Jejím soupeřem budou na Letné evropští vicemistři z Itálie, kteří do Prahy dorazili netradičně až dnes večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pirlo a Balotelli

Autobus s reprezentací squadry azzurry dorazil na Letnou krátce před 19. hodinou. Italové dorazili tak pozdě, protože se připravovali na střetnutí s českou reprezentací doma. V Praze už ani netrénovali, pouze se seznámili se stadionem a ověřili si kvalitu trávníku.

Na následné konferenci nechyběla superhvězda současnosti Mario Balotelli, který působil překvapivě skromným a klidným dojmem.

Přehrát

00:00 / 00:00

repre před Itálií

Zavtipkoval pouze, když oznámil, že na penaltu proti Petrovi Čechovi by se nepostavil.

Italové se chystají hlavně na blížící se Pohár FIFA v Brazílii, a nabízí se tedy otázka, zda nehrozí z jejich pohledu podcenění zítřejšího duelu s českou reprezentací.

Podle Libora Kozáka, útočníka římského Lazia, který má detailní přehled o dění na Apeninském poloostrově, by to tak mohlo být.

Samotní Italové podcenění odmítají, kouč Cesare Prandelli se nechal slyšet, že udělá všechno proto, aby svůj tým motivoval. V respektu k české reprezentaci prohlásil, že jeho hráči jsou překvapeni prokázat své kvality a vyhrát.

V případě výhry by totiž měli jistý postup na světový šampionát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Rosický před Itálií

Už v 17 hodin absolvovala předzápasový trénink česká reprezentace, nálada v týmu je zdánlivě uvolněná, ale realita je zřejmě jiná. Z toho, že všechny tréninky během přípravy byly médiím uzavřeny, lze soudit, jakou důležitost zápasu trenér Bílek přikládá.

"Čeká nás sice klíčový ale nádherný zápas, na který se všichni těšíme. Letná bude snad vyprodaná a nastoupíme proti týmu světových hvězd. V těžkých chvílích jsme dokázali vždycky zabrat, tak doufám, že zítra to bude stejné," věří kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Podle dostupných informacích by všichni hráči měli být zdravotně v pořádku. Otazníky ohledně sestavy visí nad složením obranné čtveřice a nahrazením zraněného Matěje Vydry.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme